Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőr szeretnék lenni, mi...

Rendőr szeretnék lenni, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
sziasztok. szóval a rendészethez kelleni fog esetleg valami nyelvvisga, vagy gimi? vannak feltételei. 155 centiméter vagyok, és kb 56 kg. Tehát se nem kövér, és se nem sovány. A sportot nem szeretem , egyenesen utálom, de ha muszáj 5 re megcsinálom. 16/L

2019. aug. 25. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rendőr szeretnél lenni ilyen alacsony testmagassággal, és sportgyűlölettel? Sztem nem vennének fel, de majd az okosok kifejtik utánam.
2019. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, elég-e a 155 cm, de most ezt tegyük félre.

Rendőrből többféle van: lehet érettségi után szakgimiben rendőri képesítést szerezni, ez pl nálunk 2 év. Így lehetsz járőr meg hasonlók.

Viszont ha rendőrtiszt akarsz lenni, akkor érettségi után felvételizel az NKEre, a Rendészettudományi Kar egyik megfelelő képzésére. Így diplomás rendőr leszel.


Na de ami a probléma, hogy nem 5 percet kell sportolni. Az NKE-ről tudok nyilatkozni valamennyire, ott van fizikai alkalmassági vizsga(futás, fekvőtámasz, ilyesmik), aztán bizony évekig tesi. Mindennap. Nem kidobózás meg egyéb könnyű dolgok, hanem futás, erősítés. Lányok is meg tudják csinálni persze, de ehhez vagy szeretni kell a sportolást, vagy nagyon erősen akarni kell azt a rendőri diplomát.

Ezzel most nem a kedvedet akarom elvenni, de jobb, ha most szembesülsz a tényekkel.


A másik fajta képzést nem ismerem egyáltalán, de gondolom, ott is van tesi jócskán.

2019. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még egy centit feltétlenül nőnöd kell: [link]


Érettségi kell hozzá, + két éves rendőrképző (Adyliget, Körmend, Miskolc, Szeged). A felvételi követelmények fenn vannak a honlapjukon, (egységes), a többség a fizikai alkalmassági felmérésen esik ki - kb. a jelentkezők fele.

2019. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!