Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készüljek fel az emelt...

Hogy készüljek fel az emelt biológia érettségire? Milyen technikával készülnek azok, akik emelt szinten érettségiznek majd belőle?

Figyelt kérdés

Megvan a mozaikos biológia 10-11-12. évfolyamra + az új OFI-s.


Hogy készüljek fel?


Régi rendszerben érettségiztem, de ugye 2020-tól kötelező lesz legalább egy emelt szintű is. A szak, ahova mennék, épít a biológiára (is), ezért választom azt emelt szintűnek.


2019. aug. 25. 21:14
 1/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Csináld meg visszamenőleg az összes érettségis feladatot.
2019. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Köszi a tippet, az egy későbbi lépés lesz nálam.

Nem tegnap érettségiztem, illetve biológiából korábban nem is érettségiztem.

Így először inkább újra át kell vennem az anyagot, ami újratanulást jelent esetemben.


Ehhez kérnék tanácsot, hogy hogy tanuljak biológiát emelt érettségire készülve? Még a korábbi feladatok megoldása előtt...

2019. aug. 25. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén érettségiztem. Nekem az OFI-s könyvek egyáltalán nem tetszenek, nem is használtam őket. Néha az “olvasmány” részében van a legfontosabb dolog. A mozaikosat szeretem, abban minden benne van, sőt néha több is a kelleténél. Emelett nekem nagyon hasznos volt a Nagy Etelés kidolgozott követelményrendszer.

Én a helyedben pár könyvből tanulnék, de azt alaposan. Emellett mindig nézd a követelményrendszert, szóbelin sok olyan dolgog van amit a követeményrendszer alapján sokkal egyszerűbb megválaszolni.

Szintén ajánlom a régebbi érettségik megoldását, illetve a Panemsulis feladatgyűjteményt mondanám még. [link] Itt témakörönként megtalálod az érettségi feladatokat. [link] Ez az oldal pedig elvileg nagyon jó.

Sok sikert! :)

2019. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!