Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passziválás hogy működik?

Passziválás hogy működik?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, de magánéleti okok miatt most nem tudom elkezdeni.

Passziváltatni szeretném az első évem, és jövőre kezdeni az egyetemet.

Mi a módja a passzoválásnak?

Először be kell íratkoznom és utána tudom?

Vagy ilyenkor be sem kell iratkozni?

Naptunban tudom beállítani, vagy hogy működik a passziválás?


Előre is köszi.


2019. aug. 28. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem iratkozol be, törlődik a felvételed.

Beiratkozol és ha lehet passzív félévvel kezdeni(mert nem mindenhol van rá lehetőség), akkor a Neptunban te vagy a TO passzívra állít.

2019. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1:

Értem. És ha beiratkozom, akkor utána a neptunban hol tudom passzívra állítani?

Gondolom ebben az estben a ktg térítést nem kell erre a félévre befizetni?

2019. aug. 28. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Beiratkozni mindenképpen kell. Szerintem egyetemtől is függ, ahol engedik is, ott is eltérő lehet, pontosan hogyan. Pl az Elte társadalomtudományi karán tudom, hogy ugy mész beiratkozni, hogy vmelyik lapon már jelzed, hogy passzív. S utána ha beiratkoztál a Neptunba is be tudod állítani.
2019. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha most passzivaltatom az első évet, de jövőre mégsem kezdem el, akkor annak van-e bármi anyagi vonzata?

2019. aug. 29. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!