Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogászati asszisztens, dentálh...

Fogászati asszisztens, dentálhigiénikus nehéz szakma?

Figyelt kérdés
Most megyek 11.be és elkezdtem gondolkodni komolyabban is hogy mi szeretnék lenni. A fogászati asszisztens eléggé tetszik és még mellé elvégezném a dentálhigiénikust is. Úgy olvastam hogyha ezt is elvégzem jobb a munkalehetőségek vannak. Csak attól félek hogy nehéz lenne. Aki ilyenre járt/jár tudnátok tapasztalatokat mondani? Mimden érdekel ami ezzel kapcsolatos

2019. aug. 29. 10:19
 1/3 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni hogy ugye ezt mindet okjs-képzésen végezném
2019. aug. 29. 10:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy szólok,hogy a dentálhigiénikus képzés egyetemen történik.

OKJ-n klinikai fogászati higiénikus képzés van,ami nem egészen ugyanaz mint a dentálhigiénikus.

2019. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 eva.eva válasza:
100%

szia!


nem kell hozzá semmiből külön érettségizni csak annyi a feltétel hogy érettségid legyen. Mehetsz fizetős iskolába de mehetsz ingyenesbe is. A fizetős iskolának talán az az előnye hogy 10 hónap alatt megvan a papírod de kb semmire nem fognak megtanítani de azt jó sok pénzért kb a tanfolyam ára mostanában olyan 300.000 forint körül van a szakmai vizsga vagy esetleg a pótvizsga ha nem sikerül olyan 70.000 forint . plusz költség ezen felül neked kell gyakorlati helyet is keresned kórházba és fogászatra egyarant kb 400 óra gyakorlatot kell letölteni. Az ingyenes suli az 2 év ott ők gondoskodnak a gyakorlati helyedről . Viszont ott nem lehet bukdácsolni úgy tudom kétszer lehet pótvizsgázni ha nem sikerül akkor menned kell máshova. Gondold át hogy ezt a szakmát szeretnéd e választani mert rengeteget kell tanulni és nem könnyű!! Sokan félreértik az asszisztálás fogalmát nem annyiból fog állni hogy bemész a rendelőbe és elnézelődsz 4 órában jobbra balra odaadsz pár eszköztaz orvosnak aztán mész haza. Akkor van általában a rácsodálkozás amikor kiderül hogy elég komolyan ott kell lenni fejben a kezelés közben figyelni kell az orvosra együtt kell vele dolgzoni figyelni a páciensre röntgeneket készíteni panoráma illetve periapicalis felvételeket készíteni lenyomati anyagokat keverni ismerni kell a fogászat minden területét konzerváló fogászat protetika szájsebészet(műtétekekhez asszisztálni) parodontologia fogszabalyzás nagyon nagy műszertani ismeret is kell a szakmához stb.. ezen felül neked kell fertőtleníteni az eszközöket vértől nyáltól stb tisztán tartani a rendelőt. És ezen felül is rengeteg dolog van amit tudni kell. Mostanában az a hír járja hogy ezzel a szakmával baromi jol lehet keresni ami igaz is viszont meg is kell dolgozni azért a pénzért és tudásért és rutinért ami ehhez a szakmához kell. Gondold át hogy valóban szeretnéd te ezt csinálni szeretnél embereken segíteni érdekel e téged igazán a fogászat és nem csak a pénz vonz téged ebben az egészben és az hogy ez egy kényelmes szakma. Lehetsz te bámilyen csinos meg jópofi kislány el nevetgélhetsz te az orvossal de ha nincs tudásod mellé hosszú távra sehova nem fogsz kelleni. (nem egy ilyenre volt már nálunk példa) akkor inkább el se kezd ha így állsz hozzá.


Viszont ha valóban érdekel a dolog és akarod akkor mindent bele! ez egy nagyon szép szakma és mindig lesz rá kereslet. Amgy is hiány van JÓL KÉPZETT fogászati asszisztensekből.


Remélem tudtam segíteni


23/L Fogászati asszisztens

2020. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!