Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyolcadikosok központi MATEMAT...

Donáth Gyula kérdése:

Nyolcadikosok központi MATEMATIKA felvételijére fölkészítő feladatgyűjteményt keresek! Létezik-e papíralapon? Vagy csak e-alakban? Milyen címen keressem? Van-e esetleg valakinek eladó? Ha van, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Mint tudjátok, a nyolcadikosok központi matek felvételije nagyon másféle matektudást kíván, mint a szokásos iskolai matekórák.Ám a feladatoknak jellegzetes típusai vannak.Ezekre szeretném a fölkészülésben segíteni a "védenceimet", vagyis sok olyasféle feladat kéne, mint amilyen a központi matek felvételin (írásbelin) várható.

2019. szept. 2. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem anyum vett egy ilyen Felvételi felkészítőt matekból és az nagyon sokat segített.

De amúgy oktatas.hu/felveteli feladatsorok/matematika

2019. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

-> Ezekre szeretném a fölkészülésben segíteni a "védenceimet"


kérdésed alapján max 15 éves lehetsz, biztos neked kéne felkészíteni őket?

2019. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

oktatas.hu oldalon fent vannak 2004-től kezdve a feladatok és ráadásul ingyenes. Az ncore-on található próbafelvételik is.

A nyolcadikos felvételit úgy állítják össze, hogy az általános iskolai matektudással simán meg lehet oldani. Az más kérdés, hogy sokan ellinkeskedik a tanulást a felső tagozatban és olyan véleményt írnak, mint amit Te fogalmaztál meg a kérdésedben.

Természetesen kiírhatsz még 2-3 kérdést a témában.

Fizetned felesleges bárkinek is, mert a net tele van ingyenes matematika feladatokkal. Ha végigcsinálod a régebbi feladatsorokat (2004-2019 több, mint 35 feladatsor, ami több, mint 350 példát jelent) és meg is érted a feladatokat akkor garantált a 35-40 pont.


Balogh Erika: Matematika felvételi feladatsorok 1-2-3

2019. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Van egy ilyen könyv, hogy középiskolás leszek!

(Soós Edit) az pont erröl szól! Kb 1600 Ft és van benne elég sok feladatsor!

Sok sikert!


Egy felvételi előtt álló gyerek.

2019. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"kérdésed alapján max. 15 éves lehetsz..." – nos, nyugodtan szorozzuk meg néggyel azt a tizenötöt, és megkapjuk, mennyi vagyok :-)..., és "védenceimnek" a véleményét is tolmácsoltam. Nyilván nem úgy értem, hogy más ismeretek kellenek a központihoz, hanem úgy, hogy más összefüggésekben kell használni az ismereteket, mint matekórán.
2019. szept. 4. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Hoppá, ez esetben bocsánat! :)
2019. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!