Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sos! Hova tanulhatnék tovább?...

Sos! Hova tanulhatnék tovább? (középsuli) #

Figyelt kérdés

Majd idén (hát jövő februárba) kén felvételiznem valamilyen középsuliba.

Elég jó tanuló vagyok, csak a matekom lett 4 tavaly év végén.

Ami érdekel : Imádom az állatokat, szeretek rajzolni, talán a nyelvek is

Szigetszentmiklósi vagyok. Itt helyben itt van a Batthyányi de az valahogy nem szimpatikus.

Én keresgélek sulikat, de halvány fogalommal elég nehéz jót találni. És mivan ha fél úton meggondolom magam?

Szakmák amiken gondolkodtam: hát az állatorvos tetszett, de nagyon sokba kerül nehéz bejutni stb., a művészeti irányba nem anyira akrtam menni mert rengeteg grafikus, művész van és nehéz megélni, a nyelvekkel meg fogalmam sincs mit kezdhetnék

Szakmák amik kizárva: semmi képpen nem akarok tanár vagy ovodás lénni, nem akarok biróságon (ügyvéd ügyész stb.) dolgozni.


Kb ennyi. Szerintettek?

Majd valamikor megyünk ilyen pálya választási tanácsadóhoz, de az kb. október.

Matek tanárhoz járok, meg felvételi előkészítőre is, szóval szerintem (remélem) jól fog sikerülni a felvételi.


Az zavar nagyon hogy majdnem minden osztálytársam tudja hova menjen én meg itt állok nulla ötlettel.

Anyáékkal még nem beszéltem erről mert ők nagyon a művészeti irányt erőltetik (annyira nem de azért nagyon ajálják a sulikat).


Kérlek valaki segítsen. Valaki aki ért ehez, vagy hasonló helyzetbe van.

Egy kétségbe esett lány.



2019. szept. 3. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia

Esetleg valami gazdasági kar nem játszik. Ott sok a választási lehetőség, jó arányban lehet elhelyezkedni és nem kell annyi matek mint mondjuk egy műszaki karon.

2019. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ennyi idősen még ne azon gondolkozz, hogy mi leszel ha nagy leszel, mert középsuli alat 8-szor (vagy többször) meggondolhatod magad. Én most, az egyetem harmadik évének elején érzem úgy, hogy igen, kezdem kapizsgálni, hogy ténylegesen mit akarok csinálni. Szóval ne stresszelj azon, hogy még nem tudod.

Inkább azt nézd meg, hogy mi az tárgy, ami érdekel, amit szeretsz még akkor is, amikor nem érted teljesen. És ehhez köthető iskolákat nézz.

Például biológia tagozatos iskolák (csak vigyázz, mert általában kémia tagozatosak is); nyelvi tagozatos iskolák - legjobb az ilyenekből a kéttannyelvűek, főleg ha nem angol, hanem másik a fő nyelv.

Ha rajz tagozatos sulikat is nézel, szerintem mindenképpen olyat keress, ami gimnázium, és ami legalább a közepesen erős gimik között van. Általában beskatulyázzák a diákokat a tagozatok alapján, én például média tagozatra jártam, és a tanárok is meglepődtek, amikor egy-egy médiásról kiderült, hogy egy médiás jó lehet matekból is nem csak a humán tárgyakból. De szerencsére jó középsuliba jártam, mindent színvonalasan tanítottak, szóval az érettségivel sem volt bajom így.


Így hogy jó tanuló vagy, gondolom meg sem fordult a fejedben, hogy ne éretteségis suliba menjél (legalábbis remélem), de azért leírom: ÉRETTSÉGI KELL. Az az egyik része, hogy hamarosan (főleg, mire te a munkáig eljutsz)

2019. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

bocs, folytatom itt

szóval

hamarosan már mindenhez érettségit fognak kérni. De ez egy lehetőség is számodra. Egy jó érettségivel rengeteg irányba el tudsz majd menni, így inkább az legyen majd a cél az iskolaválasztásnál, hogy jól fel tudjon készíteni az érettségire.

2019. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Bocsánat most látom hogy csak most mész középsuliba. Ebben az esetben a második válaszoló remekül leírt mindent.
2019. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor ha elmegyek mondjuk egy kéttannyelvűbe vagy egy bioszos szakra, akkor onnan még lehetek akár fotós is? Ez csak egy példa volt de mégis.

Szerintetek milyen sulik jók? Tudnátok pár jó sulit mondani?

2019. szept. 6. 17:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

bármi lehetsz. A gimi semmit sem határoz meg. Van ismerősöm, aki biosz-kémia tagozaton volt, most magyar-töri tanárnak tanul. matek tagozatos haveromat felvették a színműre. én média tagozatos voltam, gazdasági egyetemre járok.


elég majd gimi utolsó két évében elgondolkodnod azon, hogy milyen irányba akarsz továbbtanulni.

2019. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyelvek alapok mindenhez. Angolul alap szinten, de akár középfokon is kb mindenki beszél. Már egyetemhez is alapvetés.


Állatokat ennyi idősen kb mindenki szereti. Kérdés, hogy el tudod-e képzelni magad állatorvosként? Tényleg az-e, amit szeretnél? Mert kutyát, macskát, tengerimalacot, tigrispitont tarthatsz anélkül is, kérdés megelégszel-e vele?

A fotóson jót nevettem. Látszik, hogy gyermeki még a gondolkodásod és tájékozatlan vagy. Persze ezt ne vedd sértésnek. Bárki beiratkozhat egy fotósiskolába. Hogy kiből lesz tényleg az, az az önmenedzselésen, kapcsolatokon és a tehettségen múlik.


Amúgy meg nehogy azt hidd, hogy annyira számít hova jársz középiskolába. Az osztály maga fontos, hogy jól érezd magad, de aut úgyse tudhatod előre. Nekem is anno 445 pontom volt műszaki szakra, pedig elvileg gyenge gimibe jártam. Aztán kiderült, hogy a többiek hiába jártak top 100-as gimikbe néha fingjuk se volt, még hallomás szinten sem 1-2 (nem szakmai) dologról. A gimik rangsora öngerjesztő, amit jónak mondanak, oda sokan akarnak menni, és nyilván a "legjobbak" jutnak be, ezért később a felméréseken is jobb eredményeik lesznek. De ettől még nem a tanárok annyival jobbak. Amúgy is ott a tankönyv meg a net, szinte mindent meg lehet tanulni. Az iskolarendszer a 20. századra nevel, de azt már meghaladtuk.


Művészétből a legtöbben nem tudnak megélni, csak az idődet pocsékolnád ilyen sulikkal.

2019. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

Én néztem egy pár sulit, nem tudom melyik számit aránylag jó sulinak.

2019. szept. 7. 12:46
 9/18 A kérdező kommentje:

Ezeket néztem:

Hunyadi Mátyás Halásztelek

Kossuth Lajos Budapest 20.kerület

Radyg

Jaschik művészeti szak gimnázium (asszem ad éretségit)

Jedlik

Baktay Ervin gimnázium (ezt anya találta, de nem tudom mit tanítanak)

Kisképző (ide nem nagyon akarnék menni csak gondoltam ide írom)


A jedlik nekem elég szimpi, de mondjuk csak azt ismerem ugy igazán (ide jár az ismerősöm) , a többiről csak hallotam.

Szóval melyik számít jó sulinak?

Melyik a legjobb?

És melyik mit tanít pontosan?

2019. szept. 7. 13:00
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Én nyolc évfolyamos gimnáziumba járok például, ott úgy volt hogy 7-diktől emelt szinten lehetett tanulni ami érdekelt, de nem voltak szakok, kb. mindent egy szintén tanítanak. Valami ilyesmi sulit javaslok, ahol nem csak a szakon van a hangsúly hanem az alap érettségi tantárgyakat is. Meg persze a nyelv is fontos szempont.
2019. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!