Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most fogok jelentkezni...

Ha most fogok jelentkezni egyetemre, meddig kell meglegyen a nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Jövő szeptembertől induló képzésre fogok jelentkezni, és akkor már kötelező a jelentkezéshez a nyelvvizsga. A kérdésem, hogy a jelentkezés határidejéig (február 10. környéke azt hiszem) kell meglennie a nyelvvizsgának, vagy amikor már tudni fogjuk a pontjainkat, szóval érettségi után? Azért érdekel, mert emelt érettségit szeretnék nyelvből csinálni, és abból ha megvan a 60%, akkor az megfelel egy középfokú nyelvvizsgának, csak nem tudom, hogy az késő-e már. Remélem érthetően írtam le a problémát, előre is köszönöm a segítséget.
2019. szept. 5. 18:43
 1/1 anonim válasza:
Mivel jelentkezni úgymond két körben lehet, először februárban. Ugye ekkor leadod, elküldöd a bizonyítványt. Második körben júniusban megerősíted a jelentkezést az érettségi bizonyítványod másolatával. Ekkor még be tudod jelölni, hogy már van nyelvvizsgád. Viszont nekem azt mondták amikor emelt angolt szerettem volna csinálni, hogy hiába kapok középfokú nyelvvizsgát, nem nagyon tudom használni, nem fogadják el minden iskolában
2019. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!