Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi tárgyfelvétellel...

Egyetemi tárgyfelvétellel illetve kollégiummal kapcsolatos problémámban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Kaposvári egyetem pedagógiai (óvodapedagógia) karán kezdek hétfőn és igencsak el vagok veszve. A tárgyfelvétellel illetve NEPTUNnal kapcsolatos tájékoztatót nem kaptam meg időben ugyanis roszzul küldték ki a levelem ezért később tudtam nekiálni a tárgyfelvételnek valamint mivel senki nem tudott benne segíteni és a tájékoztatóban sem volt túl sok információ ezért pár napja jöttünk rá hogy hogyan és melyik tárgyakat is kéne felvenni. A problémám a következő. Van egy kötelező tárgyam ami 18:50kor ér véget. Namost mivel mi nem tudtuk meg időben a fentebb írtak miatt hogy lesz ilyen késői órám ezért a bejárást választottuk ugyanis nem szerettem volna kollégiumba menni (személyes okok miatt) nem is lett volna gond viszont ezen az egy napon amikor ez az órám van nincs se buszom se vonatom amivel haza tudnék menni. A kollégiumi jelentkezési határidő pedig lezárult. Kérdésem az lenne hogy mik a lehetőségeim? Lehetséges hogy ennek a kötelező tárgynak a felvételét esetleg következő félévre halasszam? Vagy kollégiumba valami módon még bejuthatok? Esetleg más megoldások? Albérletre sajnos nincs pénzünk. Van egy rokonom aki a közelben lakik és lehet hogy az első pár héten ezen az egy éjszakán nála lahatok de egész félévben nem szeretném ezzel terhelni.

2019. szept. 7. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Kollégiumokban általában van lehetőség egy egy napra szobát kivenni térítési díj ellenében.
2019. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt. Ez lehetséges úgy is hogy ha minden héten kell, egy napra? Megkérdezhetem azt is hogy esetleg tudod mennyibe kerül? Nagyon drága lenne.
2019. szept. 7. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg le tudod még adni a tárgyat, de nem feltétlen javasolnám, mivel előbb-utóbb mindenképp meg kell csinálni.

Kolikban 500-1000 ft/éjszakáért kaphatsz ágyat 1-1 ilyen alkalomra. Ez egész szorgalmi időszakban 7-14 ezer forint lenne így. A kollégiumi ügyekkel foglalkozó osztálynál érdeklődj.

2019. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utána fogok kérdezni ennek.
2019. szept. 7. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kollégium, esetleg egy környéken lévő másik kollégium be tudna fogadni átmenetileg; vagy pl nemtom menynire jó ötlet egynapra valahol valami nyaraló-jellegű helyet kibérelni, egy olyan szobát; vagy például esetleg taxival lehet, hogy haza tudnál menni, vagy ha máshova tartó busz van, akkor félútig elmész (vagy ameddig megy), és félúton valami rokon v barát összeszed, s akko átszállással.
2019. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A taxi nagyon drága lenne, eljönni pedig sajnos nem tudnak értem de azért köszönöm a segítséget.
2019. szept. 7. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor írd meg a tanárnak majd, hogy nagyon szeretnéd megcsinálni azt a tárgyat, és majd kicsivel korábban el kell menned, mert elmegy az utolsó busz.

Ha mondjuk pl az nem fix, hogy esetleg egy szaktársad arra menne mondjuk kocsival, és elvinne, de azért elsőnek próbáld meg a kollégiumot mindenképp, vagy menjél el előbb. De egyébként szal szerintem 1 nappal előtte írjál egy e-mailt neki. Tehát órán már úgy nem feltétlen kell odamenni elkéreckedni.

2019. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!