Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes kitanulni ezt a szakmát?

Érdemes kitanulni ezt a szakmát?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne pontosan,hogy mennyire piacképes szakma,munka a CAD CAM informatikus. Gondolkodtam,hogy érettségi után megpróbálom ezt,viszont nem tudom mennyire érdekeltek.

2019. szept. 11. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Piacképes és nagyon sokat lehet vele keresni, ha van fémipari előképzettséged és minimum 5 év gyakorlatod CNC gépeken. Ezek nélkül viszont nem sok értelme van. Egy ilyen tanfolyamon leoktatják valamilyen tervező szoftver (CAD) és valamilyen megmunkálás tervező szoftvert (CAM) használatát, de a szoftver ismerete önmagéban nem sok mindenre elég. Ha a tervezés része érdekel akkor egyetem és mérnöki képzés, ha a megmunkálás akkor előbb egy gépi forgácsolót lenne érdemes csinálnod.
2019. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!