Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 10. be iskolát váltani hogy...

10. be iskolát váltani hogy kell mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok 10.es vagyok pincér tanuló. Már 9.be éreztem hogy nem nekem való ez a szakma de mégis megcsináltam. Hogy kéne most felvételizni iskolába vagy mit kéne csinálnom hogy egy másik szakmát tanuljak esetleg gimibe menjek. A 8.os év végi osztályzatot nézik? Az nekem 3.8 lett. Beszéljek az osztály főnökkel vagy mit csináljak? Volt valaki hasonló helyzetbe?

2019. szept. 14. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kinézel magadnak egy másik szakmát iskolával együtt. Aztán szépen felhívod és megkérdezed, hogy egyáltalán hajlandóak e téged átvenni. Ha igen akkor ott megmondják a további teendőeket.
2019. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás tényleg az lenne, hogy keresel egy neked szimpatikus iskolát, ahol tanítják azt a szakot és ott megérdeklődöt. Ők biztosan pontosabb információkat fognak adni, mint amiket itt kaphatsz.

Ha már elmúltál 9. osztályos, akkor természetesen nem kell újra felvételizned, hiszen már középiskolás vagy. A tavalyi évvégi bizonyítványodat fogják megnézni, meg esetleg a jegyeidet, amiket idén kaptál.

Ha más szakra szeretnél átmenni, akkor nagy valószínűséggel nem kell újra kezdened a tanulást, főleg ha vendéglátással kapcsolatban váltanál. Azonban lehetséges, hogy osztályozó vizsgát kell tenned azokból a tárgyakból amit nem tanultál eddig.

Gimnáziumba biztosan többet fognak kérni ahoz, hogy így bekerülj. Ne valami elit vagy erős helyet válaszz ki, mert ott biztos nem vagy csak nagyon nehezen lehetséges. Itt mégtöbb osztályozó vizsgára számíthatsz, de 9-es anyag még nem annyira vészes, hogy nem lehetne bepótolni.

Gondold meg alaposan, hogy váltani akarsz-e, mert most még könnyű, de az idő múlásával egyre nehézkesebb lesz.

2019. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!