Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet erre a vizsgára...

Mateobudento kérdése:

Hogyan lehet erre a vizsgára felkészülni?

Figyelt kérdés
38 tétel van, egy tétel 1-2 oldal kidolgozva, ebből hármat kell húzni, és azok jegyeinek az átlagából lesz az érdemjegy. Tételhúzás után nem lehet puskázni mert figyelnek, fejből kell papírra kivázlatolni. Hogy lehet ennyi mindent megjegyezni?
2019. szept. 14. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell rá tanulni, hogy leülsz és megtanulod? Egyáltalán milyen tárgy, vagyis milyen típus? Nem mindegy, hogy számolni kell vagy megtanulni mint egy törit, vagy szóról szóra kell tudni vagy elég a saját szavaiddal.


Általában minden vizsgán fejből kell kiírni.

2019. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos vizsga, semmi különöset nem látok benne. Te hol vizsgáztál eddig és miből, hogy ez ekkora extra neked? Ha értelmes iskolába jársz, alap, hogy nem puskával mész át.
2019. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Hú, ha valóban 1-2 oldal az a 38 tétel, akkor az nem sok ám. :) Egyetemen sok szakon 400 oldalas könyveket kell így csuklóból felmondani. Be kell seggelni, ez sajnos ilyen. Oszd be jól az idődet, készülj minden nap és vizsga előtt hagyj 1-2 napot ismétlésre. Menni fog, csak nekiállni nehéz. :)
2019. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

3:

Komolyan, ezt sosem értettem. A magyar felsőoktatás miért arról szól, hogy többszáz oldalakat magok be? Ráadásul olyan dolgokat, amiknek a való életben kb 0 hasznát veszed. Tényleg, ennek mi értelme van?

2019. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Mert a diploma az új érettségi, nem kell meglepődni. Tanúsítja, hogy van segged a tanuláshoz, megtanultál tanulni, elsajátítani dolgokat a szakterületedről és ezt a magyar állam akkreditálja is. Ne legyenek olyan képzeteid, hogy az egyetem után te vagy a tudományág szakembere. Nem erről szól.
2019. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
15:37: Nem én találtam ki sajnos, szóval nem tudom. Nekünk jogász szakon úgy magyarázták, hogy mivel egy jogásznak a jövőben is rengeteg mindent kell észben tartania, így meg kell tanulnunk egyszerre sok információt magunkba szívni. Nyilván időnként én is elküldeném őket valahova, de valamilyen szinten látom benne a logikát.
2019. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5:

De abban mi a jó és értékelendő, hogy valaki tud magolni? Abban milyen hozzáadott érték van?

Nem lenne jobb az embereket inkább a logikus, önálló gondolkodásra, problémamegoldásra megtanítani, mint nyugaton teszik a felsőoktatásban?

Komolyan kérdezem, nem kötekedésből.

2019. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6:

Tudom hogy nem te találtad ki, költői kérdés volt inkább.

Az internet korában, ahol kb 20 mp alatt megtalálok a neten bármilyen jogszabályt, jogász szakon sem látom sok értelmét ennek az ész nélküli magolásnak.

2019. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8:

... a római jogról nem is beszélve.

2019. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!