Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakon a 7. félév...

Gazdasági szakon a 7. félév kötelező gyakorlatát meg lehet úszni valahogy?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg, hogy levelezőn kezdtem el a pénzügy-számvitel szakot.

Az most derült ki számomra, hogy van ez a 7. félév kötelező gyakorlat.

A gond az, hogy ha én a 7. félévben elmegyek valahová gyakornokoskodni, akkor az a jelenlegi munkámhoz képest nagyon jelentős anyagi visszaesést jelentene.

Az, hogy a jelenlegi munkahely leigazolná a gyak-ot, nem opció, mert teljesen más szakterület.


Valaki volt már hasonló cipőben? Valami ötlet?



2019. szept. 15. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet megúszni.
2019. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor a levelezősök, akik nyilván azért levelezősök, mert már dolgoznak (és valószínűleg azért egy gyakornoki fizetésnél többet keresnek), hogy oldják meg??
2019. szept. 15. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: a legtöbb levelezős a saját területén akar feljebb jutni. És így a munkáltató le tudja igazolni, hogy ott dolgozik.


Ami eszembe jutott: esetleg egy ismerős vállalkozó? Vagy kevésbé ismerős, némi iuttatásért?

2019. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3:

Van a családban több cég is. Ők leigazolnák minden további nélkül, de ebbe az egyetem nem köt bele?

Vagy ennyire "nem mennek utána", hogy tényleg ott dolgoztál-e, be voltál-e jelentve oda, mint alkalmazott, stb?

2019. szept. 15. 18:14
 5/6 A kérdező kommentje:

"a legtöbb levelezős a saját területén akar feljebb jutni"


Azért ez nem feltétlenül általános, mert van itt bolti eladótól kezdve, pedagógusig minden területről, akik szakmát akarnak váltani.

2019. szept. 15. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Igazából úgy gondoltam, hogy rendesen, szabályosan ledokumentálva. Tehát ahol kell, lejelentve. A hat hét gyakorlatra. Max fizeted a költségeit.


Vagy: Ha van közvetlen családtag köztük, az alkalmazhat papíron segítő családtagként jövedelem nélkül, másodállásban, rugalmas munkaidővel. És akkor tud neked munkaviszonyt igazolni.


Vagy: az utolsó félévben-évben elmész dolgozni az adott területre, így ők le tudják igazolni neked.


De ezek csak tippek. Nálunk (gépészmérnök szak) egyetlen embert tudok, aki nem olyan területen dolgozik, ahol le tudják igazolni a szakmai tapasztalatot

2019. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!