Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet esti gimiből továbbtanulni?

Lehet esti gimiből továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a nyelvi előkészítőt, nagyon rosszul érzem magamat itt, pedig még csak a 3. hét, próbáltunk átiratni engem máshova, sehol sincsen hely.. voltunk szakorvosnál is, lelki eredetű, azt ajánlotta, hogy váltsak minnél hamarabb.. megirhatom a központi felvételit újra januárban, akkor újra megjelölöm a sulikat ahova menni szeretnék, de ha legrosszabb esetbe nem sikerülne, estibe mennék valószínüleg, mert itt nem birok ki 9 hónapnál többet semmiféleképpen. Ugye onnan is tovább tudok tanulni egyetemre?

2019. szept. 17. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Esti gimnáziumba csak 16 éves kor felett mehetsz, ha már nem vagy tanköteles.


Esti tagozaton is ugyanazok a követelmények, mint a nappali tagozatosoknál, a kerettanterv mindenkire vonatkozik. Nincs tapasztalatom, de azért gondolom az esti tagozaton nem annyira erős az oktatás, mint egy nappali tagozatos gimnáziumban, nincs fakultáció és szerintem alapvetően mindenből a középszintű érettségire készítenek fel. Lehet továbbtanulni, ugyanazt az érettségit írod, mint bárki más és ugyanolyan bizonyítványt kapsz, de ne csak az iskolára hagyatkozz, ha valamiből emeltezni szeretnél vagy valamilyen tantárgy fontosabb neked a továbbtanuláshoz, akkor magadtól kell rá felkészülnöd.

Plusz, tudtommal esti tagozaton csak egy idegen nyelv van, általában az angol.

2019. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mint mondják, minden kezdet nehéz, ezért ne csak pár nap alapján következtess. Mint írtad, most kezdted a nyelvi előkészítős évfolyamot. A helyzet valószínűleg mindenkinek új, hiszen általánosból gimnáziumba kerültetek, emellett az osztályközösség is más lett. Ilyenkor természetes, hogy a dolgok furcsák, és rosszul érezd magadat, de ha később sem múlik, akkor váltani kell.

Mivel jelenleg nem nyolcadik osztályos cagy, a központi felvételit már alapból nem írhatod meg. Ilyenkor már átvétellel lehet átkerülni másik középiskolába. A legegyszerűbb módja ennek az, hogy kerestek neked tetsző sulikat, és felhívjátok a titkárságot, és megérdeklőditek. Lehet, hogy kissé távolabbiakban is kéne gondolkodni, mert akkor nagyobb eséllyel találtok helyet.

Esetleg hallottál olyanról a környéketeken, hogy kis létszámú osztály indult? Oda biztosan bevesznek, hiszen hely az bőven van. Bár ez nem mindig olyan tagozatos/iskola ami neked elsősorban tetszik, de ha a helyzet olyan rossz, ez is jó megoldás.

Emellett mivel még éppencsak elkezdődött a tanév, sima kilencedikes osztályba is átmehetsz, nem csak nyelvis évfolyamba. Néztetek négyévfolyamosakat is? Vagy az előkészítős év mindenféleképpen kell?

Esti gimibe csak akkor lehet jelentkezni, ha már elmúltál 16 éves, ezért is felnőttképzés a másik neve. Mint a neve is mutatja, ez is gimnázium ahol ugyanazt tanuljátok, csak más napszakban. Mivel lehet vele is érettségit szerezni, természetesen a kérdésedre igen a válasz.

2019. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek a választ! felhívtuk az "álmaim" iskoláját ahova nem kerültem be 2 pont híján, azt mondták, hogy úgy kerülhetek be majd a leendő kilencedikesek közé, hogy megírom januárban a felvételit.

Az érzésem lelki okokra következtethető, ha nem muszáj nem részletezném, de bárcsak változna. Addig is, felkészülök az írásbelire komolyabban, mint tavaly, akkor úgy voltam vele ide tuti bekerülök mert nem egy hűde kemény gimnázium, de eléggé pofára estem, megérdemelten..:)

2019. szept. 17. 18:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Környéki iskolákban is voltunk, sehol sincs hely, pedig ötös tanuló vagyok/voltam, csak nem bírom a stresszt, nyomást, ezért rontottam el nagyon az írásbeli felvételit. Ahogy írtad, ilyenkor szóbajöhetnek még a négy évfolyamos képzések is, mert még annyit nem vettek, hogy ne tudnám bepótolni, de az a fránya létszám.. Mostmár tényleg csak annyit tudok tenni, hogy kibírom ezt az évet, úgy is csak nyelvet kell szinte tanulnom, megírom nagyon jóra a központit, és megyek másik suliba...
2019. szept. 17. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!