Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakon miért kell...

Gazdasági szakon miért kell kommunikációt meg filozófiát tanulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves és le vagyok döbbenve, hogy a tárgyaim közel egyharmada ilyen teljesen felesleges semmitmondó tantárgy, és rafdadul meg csak nem is 0 kreditesek, hanem 3.

Az ország top 3 egyetemének egyike, pénzügy számvitel szak.


2019. szept. 18. 14:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és kommunikáció alatt nem ilyen tárgyalás technika meg egyéb esetleg hasznos dolgokat értsetek, hanem ilyen teljesen elméleti baromságokat, hogy mi a kommunikáció fogalma, meg hasonló bullshitek.
2019. szept. 18. 14:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden szakon vannak ilyen felesleges tölteléktárgyak.
2019. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2:

De minek, most komolyan???

2019. szept. 18. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Válasszuk ketté a problémákat:

(1) Miért kell xy-t tanulni

(2) Hogyan tanítják


A kommunikációval kapcsolatban:


(1) Az egész karriered során nagyon fontos a kommunikáció, nem csak a személyes kommunikációban, hanem pl ha pénzügyes vagy, akkor magasabb szinten alapvető, hogy hogy írsz meg egy éves jelentést vagy egy befektetői levelet. Az emberek nagy %-a iszonyúan rosszul kommunikál, se írni, se előadni nem tud. Alapvető skill.


(2) Hogy hogyan tanítják: rosszul. Ez van. Magyarország. Légy nyugodt, a pénzügyeket is rosszul tanítják, csak ezt kevésbé veszed észre, amíg nem teszed be a lábad a CEU-ra vagy Harvardra stb.


Filozófia: passz, erre még én is azt mondom, hogy felesleges.

2019. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4:

Ha az 1 pontban irtakat tanítanak egy szót sem szólnék, de kb ilyen óvodás szintű, hogy mi a kommunikáció, milyen formái vannak, stb...

2019. szept. 18. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb pont azért, amiért bölcsészszakon van gazdasági matek.

Fuck logic, magyar oktatási rendszer. Ki kell tölteni valamivel az tanéveket... de már a középiskola is jó példa a felesleges szrok tanulására. A 75%-át nem fogod soha használni az elvárt és teljesítendő tárgyaknak.

2019. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6:

Nézd, a középiskolát még azt mondom valahol megértem. Kell szerezned egy ún. általános, szélesebb körű műveltséget, amit az érettségi letézelével deklarálsz is.

Pont ezért a felsőoktatásban már joggal várnám el, hogy célirányos tantárgyak legyenek, pláne egy elit egyetemen.

2019. szept. 19. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!