Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak előtt milyen...

Jogász szak előtt milyen szakmát érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Jogász szeretnék lenni. Már le érettségiztem. Újra szeretnék jelentkezni egyetemre. Milyen szakmát érdemes elvégezni, ami megkönnyítené a jogász szakra való felvételemet ?

2019. szept. 19. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendőr.
2019. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miféle jogász akarsz lenni?
2019. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jogi asszisztens
2019. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
A jogász szakra való felvételhez a megfelelő pontszám elérése szükséges.
2019. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Semmi sem könnyíti meg a jogi egyetemre való felvételedet, csak a kimagasló felvételi pontszám.
2019. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges előtte időt elpocsékolni, jelentkezz egyből jogra és kész.
2019. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmilyen szakma nem könnyíti meg. Sőt, rossz beidegződéseket ad a szakmai képesítés amit aztán az egyetem alatt meg kell tanulnod elfelejteni, mert ott tutira máshogyan tanítják. A szemléletmódot meg egy OKJ alatt nem lehet elsajátítani.

Csak a kellően magas felvételi pontszám tudja megkönnyíteni a procedúrát.


Gonosz leszek a végére: jogon rettentően figyelnek a helyesírási és mondattani hibákra, mivel egy rosszul megfogalmazott vagy hibásan leírt szó vagy mondat az egész rendszert rombadöntheti. Azaz: a "le érettségiztem" az egy szó. Az "újra szeretnék jelentkezni egyetemre" pedig sokkal értelmesebb ha úgy írod hogy: szeretnék újra jelentkezni egyetemre.

Ne vedd kérlek magadra, hisz anonim oldalon vagyunk így senki nem fogja tudni hogy ezt te írtad ki én meg jól belekötök. De például ez (helyesírás) nagyban megkönnyíti majd a jogászi létet, ha már felvettek.

2019. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!