Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok néhány matek feladatot...

Írnátok néhány matek feladatot, amivel formában tudnám tartani az agyam?

Figyelt kérdés
Érettségi után szinte egyáltalán nem kellett sosem matekoznom, így nagyon elszoktam tőle. A régi matek tanárommal már nem tudnám felvenni a kapcsolatot, hogy néhány gyakorló feladatot küldjön, viszont tudom, hogy vannak itt olyanok is akik jók matekból, és remélhetőleg negszánnának engem 3-4 feladattal, amiről ők úgy gondolják, jók lennének erre a célra. Köszi előre!
2019. szept. 21. 11:39
 1/3 anonim válasza:

Matematikaórán a tanárnő arra kérte Zsófit, írjon fel a táblára néhány számot úgy, hogy azok

átlaga 13 legyen. A tanárnő letörölt a Zsófi által felírt számok közül hat olyan számot, amelyek

összege 90 volt. Kiszámolták, hogy a táblán maradt számok átlaga 10-re csökkent. Hány számot írt Zsófi a táblára?

2019. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Talán 15-öt?

Abból indultam ki, hogy ha 6 számot törölt le, és úgy lett az összeg 90,az átlag pedig 10,akkor 9db 10-est írt a táblára (mondjuk). Ha 6 számot törölt le, akkor 9+6=15,azza 15 szám volt a táblán. Mivel nincs megszabva, hogy a szám egész vagy tört legyen, így 9x10+6x17.5 - nak pont 13 az átlaga.

Jól gondolkodtam azt hiszem :D tetszik, köszi :D

2019. szept. 21. 17:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaaaa, AMELYEK száma 90 volt. Ujratervezes, bocs xDD
2019. szept. 21. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!