Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért a szegényeket nyomják...

Miért a szegényeket nyomják tanulásban felfele?

Figyelt kérdés

Mindkét szülőmnek van munkája, semmilyen támogatás nem jár nekünk..

Szomszédunk 1 munkanélküli 1 dolgozó ember és annyi támogatást kapnak hogy az hihetetlen.. Gyerekük az ELTE n tanul. (rengeteg + pontja lett a halmozottan hátrányos helyzetűből meg ezekből..)


Kérdésem / várom a véleményeket:


Miért a szegény, segélyen élő, 30e ft on élő szülők gyerekeit tolják felfele?

Én összeszedvedtem a pontomat igy bekerültem az ELTE re de fizetős szakra.. Szomszédom állami ingyenesen van ingyenes a koli, tankönyv...


Szerintem ennek nem igy kéne mennie.. Akinek dolgoznak a szülei rendes állásban keresnek pénzt.. azokat kéne feltolni


2010. júl. 15. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Eleve egy bomlott agy torz szüleménye az, hogy plussz pont jár azért, hogy anya apa dolgozik e. Borzasztó, hogy ilyen nálunk előfordulhat. Meg hogy a kismamáknak is jár. Mintha valami marha nagy teljesítmény vagy kiváltság lenne a gyerekszülés.

Amíg birkák vannak ebben az országban minden lehetséges.

2010. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
mert alapból rossz a rendszer. Van olyan ismerősöm, akinek megvan a 80 pluszpontja minden hülyeségből és így van 360 pontja, ami akár elég lehet egy BME-re is, vagy egyéb normális helyre. Ezzel szemben én végiggürcöltem egy nyelvvizsgát és leérettségiztem normálisan és így jött össze 385 pont, vagyis szerinem nem érte meg 25 pontért ennyit melózni, mivel ő semmit nem tanult és szinte ugyanúgy áll mint én... igazságtalan a rendszer, amiért főként a szülők tehetők felelőssé...
2010. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

teljesen igazad van, engem fizetősre vettek fel anno, 3 ponttal csúsztam le .... diákhitelből fizettem a 160 ezer ftos tandíjam, a maradék annyira volt elég hogy 2 havi albérletet kifizessek ... kolit természetesen nem kaptam, mert fizetős vagyok, se ösztöndíjra, semmire sem voltam jogosult... most bízom hogy átsorolnak államilag támogatottra, de szerintem semmi esély, ugyanis a sulinkba keveseket sorolnak át a pénzveszteség végett.

Szemétségnek tartom a +80as többletpontot.

Ha teljesítesz 2 emelt szintű érettségit, megkapott a max 80at rá, viszont ha mellette van még 5 nyelvvizsgád, azt magyarán le se sz*rják, mert már megvan a többletpontod. Ezekért kéne pontod adni, nem azt nézni hogy a szülők dolgoznak-e és stb.

2010. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
ja, és még valami. Egyik ismerősöm összeszedett mindenféle hülyeségből pontokat, valamit ügyeskedtek a papírokkal, hogy kijöjjön az, hogy a szülei keveset keresnek. Kiharcolta így magának a kolit, és mindenféle támogatást. Mellesleg sík buta a fiú, örül hogyha megvan a kettese mindenből.
2010. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Egyszerűen irigyek vagytok. Azért kapnak, hogy ne olyan társadalmunk legyen, ahol az már predesztinálja a sorsod, hogy hova születtél. Egyébként arra, hogy egyik szülője nem dolgozik, nem kap senki pluszpontot. És a nagycsaládosok=alacsonyjövedelmű családból származók fő támogatása nem a felvételiben nyilvánul meg, hanem a szoctámban, ami akár elég sok is lehet (havi huszonakárhány mondjuk egyik ismerősömnek), de nekik kell, mert egyébként esélye sem lenne egyetemen tanulni, fizetni a lakhatást, a könyveket és miegymás. Tanulat akármilyen jól, ha nem tud leutazni sem az egyetemi városba hetente a saját pénzéből.


egyébként én is felvételizek most, semmi előnyöm nem volt, mégis 467 pontom lesz, és úgy érzem fektethettem volna az egészbe négyszer ennyi energiát is, még úgy is lett volna időm mindenre, haverokkal lógni ilyesmi. Egy nyelvvizsga és egy emelt, meg jól kell sikerülni az érettségiknek, ennyi. És én bizony nem irigylem senkitől azt a 25-50 pontot. Ha olyan jók lennétek, akkor nem fizetősön lennétek (valamelyiktőtök írta, hogy odajár)

2010. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Azért a szegényeket segítik, hogy azoknak is lehetőségük legyen a továbbtanulásra, akiknek nem telik a tandíjra.


{A Magyar Köztársaság Alkotmánya 70/F. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja az állampolgárok számára a művelődéshez való jogot. (...) ezt a jogot a közművelődés kiterjesztésével és általánossá tételével (...)képességei alapján mindenki számára hozzáférhető közép- és felsőfokú oktatással, továbbá az oktatásban részesülők anyagi támogatásával valósítja meg.}


Az más kérdés, hogy a biztosított jogokkal az egyének milyen módon élnek, esetleg élnek vissza. A rendszer szerintem sem jó, a pluszpontokat a "képességei alapján" rész szerint kellene osztogatni, nem az anyagi helyzet alapján, arra való alapvetően az ösztöndíj, kollégium, szociális támogatás.

2010. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

én abszolút nem vagyok irigy, csak sikerült 434 pontot összekaparnom annak idején, már bocsi. Költséges lettem, de azt is leírtam hogy várom az átsorolásomat, és reménykedek, ugyanis jóval 4 egészes átlag felett teljesítettem.

Tudod a kamu pluszpontokat mindenféle papírral meg lehet oldani. És könyörgöm, ne egy cigány kapjon már ösztöndíjat azért, mert bekerült egy egyetemre (mellékes h Á vagy K, és milyen az átlaga) csak azért mert cigány ...

2010. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
ja, és kifelejtettem hogy végig dolgoztam tanulás mellett hogy eltudjam magam tartani, szóval hagyjuk már ezt az irigykedést, meg hogy jó vagyok-e vagy sem. Magamnak már eleget bizonyítottam.
2010. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez is a züllesztés része. Az értelmiséget nehezebb megvezetni "trükkök százaival" és nem dőlnek be olyan könnyen az átlátszó ígéreteknek. Az okos embert nehezebb irányítani.


Mit kell hát csinálni a mindenkori kormánynak, hogy nyugodtan lophasson, anélkül, hogy folyton számon kérnék és leleplezzék a visszaéléseket?


LE KELL ZÜLLESZTENIE AZ ÉRTELMISÉGET. A hülye emberek könnyen megvezethetőek, a szegény emberek pedig függenek a kormánytól (SEGÍLY), így kénytelenek azt csinálni, amit mondanak nekik, azaz X-elnek a "megfelelő" helyre...


Ezért van az, hogy ma Magyarországon aki dolgozna (így "független" lenne) vagy tanulna (így műveltebb, ezáltal nehezebben becsapható), azt meg kell gátolni ebben a tevékenységében.


A dolgozókat magas adókkal és járulékokkal sújtják, míg a nem dolgozóknak sokszor több segílykét adnak, mint másnak a fizetése, de ehhez sok gyereket kell vállalniuk (így tovább szaporítják az irányítható réteget).

Konkrét példa: egy cigány asszony (8 általános sincs meg) a postán nettó 125ezer (ami bruttó 250ezernek felel meg) Ft segílykét vett fel. Ez 35ezer Ft-tal magasabb, mint egy kezdő orvos nettója, és sokan csak 2 műszakkal (sem) keresnek ennyit...


Az oktatást pedig úgy züllesztik le, hogy a fentebb nevezett cigány asszony gyerekeinek mindent megadnak (ingyen tankönyv, ösztöndíj már ált. iskolás 3-as átlagtól is, aminek az összege sokszor az egyetemi ösztöndíjakkal vetekszik; deszegregáció, így aki tanulna az sem tud, mert molesztálják/megverik/kirabolják naponta az iskolában). Eltörölték a buktatást is az alsóban, így 100%-ban analfabéták is lehetnek felsősök.

Jelenleg az egyetemeken van a sor: tömeges képzés a színvonal rovására, és olyan emberek "benyomása", akik abszolút nem odavalók. Így a "segílyes" (ezáltal függő) réteg is bejut az "értelmiségbe" (mely már csak nevében az), arról nem is szólva, hogy a tömeges, gagyi képzés miatt sok, nem "kátrányos helyzetű" ember sem kap munkát, így ők is bekerülnek a "segílyezettek" közé.

Két legyet egy csapásra...

2010. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
utolsónál a pont!
2010. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!