Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy nap, hogy lehet 5 órát...

Egy nap, hogy lehet 5 órát nyelvtanulással foglalkozni?

Figyelt kérdés

Több kutatást is neztem már a gyors nyelvtanulásra, ott általában a 5 óra mindennap 3 hónapon keresztül formuláról beszelnek amivel a B2-es szintet lehet elerni, de ki tud 5 órát nyelvvel foglalkozni erdemben?


Az angollal esetleg tudnek 5 órát foglalkozni naponta, de más esetleg számomra ismeretlen nyelvvel aligha, ha esetleg naponat csak 6 órát dolgoznek, meg akkor is elmenne pont az egesz napom, az utazás miatt 2 óra, takaritás házi munka, testmozgás legalább 2 óra, már most 15 óránál járunk, aludni kellene 8 órát, túlzás nelkül el is telt a nap, üres idő gyakorlatilag kizárt


Valaki esetleg teljesitette már ezt?


2019. okt. 4. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. megnézel két filmet angol felirattal, társalogsz a német barátaiddal stb.
2019. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik nem járnak munkába, pl. diákok, munkanélküliek, nyugdíjasok, kismamák, fizetés nélküli szabin lévők, maguknak dolgozók: meg tudnak teremteni maguknak napi 5 órát erre. Vagy ha nem, akkor lassabbra veszik a tempót, nem 3, hanem 6 hónapot szánnak ugyanerre.
2019. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne 3 hónap alatt megtanulni egy nyelvet?
2019. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én gimis voltam, oroszt kellett tanulnom, hogy angolt tanulhassak mellette. Az oroszt napi 2 órában nyomtuk, a házival együtt kitette a kb 4 órát minden nap. 2 év után az egyik leggyengébb csaj elsőre átment a középfokún. Én csak ebből érettségiztem 5-ösre. Az angolt normál órában tanultam, alig jutottam el valameddig. Későn kezdtem el nézni filmeket magyar felirattal, addigra már vagy 30 voltam, mire lehetőség adódott ilyenre a hétköznapokban (DVD korszak).


A lányom 13 éves. Kb 3 éve még hallani sem akart arról, hogy angolul nézzen meg egy filmet. Most 16 éves. Angolul nézi és kb 1 év kellett neki ahhoz, hogy elhagyja a magyar feliratot és angolra váltson, de sokszor anélkül nézi.


Fiatal korban gyorsabban tanulsz, mint később. Szóval ha napi 3 órát tanulsz, az is többet ér, mint később a napi 5-6 óra!!! Én ugyan már 7 éve angol nyelvterületen élek, de kb most vagyok olyan szinten, mint a lányom, aki még mindig otthon él a nejemmel. Rám már alig ragadt valami 40 fölött.

2019. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

4: Ez inkább a nyelvek különbözősége miatt van.

Európai kontinentális nyelveket villámgyorsan tanultam gyerekkoromban és most is, az angolt azt baromira nem értem középfokú nyelvvizsgával sem, 8 éves korom óta tanulom, már 5x annyi órát vettem belőle, mint bármelyik más nyelvből, amit azonnal értek, belakok.

2019. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a 2 óra utazás és a 2 óra mozgás illetve házi munka során simán lehet nyelvet tanulni.

Utazás közben pl könyveket olvasni, takarítás és mozgás közben meg sorozatot indítani vagy hangoskönyvet.

De ha utazás során vezetned kell is mehet ugyanez.

Annak nincs értelme szerintem, hogy leülsz és nyelvkönyvet töltesz 5 órán keresztül. Inkább be kell építeni a nyelv használatát.

2019. okt. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Lehet venni a PONS kiadós ,,mobil" tanfolyamokat, amiket hallgathatsz út közben, akárhol. De le is lehet tölteni ncore-ról :D Van az 5percangol magazin, némethez a Minden nap németül, tele érdekes cikkekkel, kigyűjtve a szavakkal, nyelvtannal, minden szinthez. A sorozatozást én is ajánlom, japánul pl. én így tanultam meg alapfokon (már jobban értem, mint a németet).
2019. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!