Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év próbára bocsátás büntetet...

Bazsika00 kérdése:

2 év próbára bocsátás büntetett elő életnek számít?

Figyelt kérdés

Helló,

18/10/05. - én kaptam 2 év próbára bocsátás

20.10.05-en jár le elméletileg,

Rendészeti iskolában szeretnék tanulni de feltétel ugye a büntetlen elő élet és bejegyzett erkölcsi bizonyítvány!


Van így még esélyem el kezdeni tanulmanyaimat vagy igy már nem fognak fel venni?

19/F


2019. okt. 9. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A próbára bocsátás intézkedésnek számít (nem büntetésnek). Nyugodtan jelentkezhetsz, nem befolyásol semmit.
2019. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elméletileg akkor meg sem kell várnom hogy le teljen?
2019. okt. 9. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, jobban utánaolvasva a jogszabályoknak a próbaidő is kizáró ok (nem tudtam, hogy a büntetlen előélet után vannak extra feltételek is a felvételihez):


[link]


"Továbbá nem létesíthető hallgatói jogviszony azzal,


c) akivel szemben a bíróság próbára bocsátást alkalmazott, a próbaidő, annak meghosszabbítása esetén a meghosszabbított próbaidő elteltétől számított három évig,"


Tehát ez alapján legelőbb 2024-ben tudsz jelentkezni rendészeti szakra (a próbaidő+3 év 2013.10-ben járna le, de ugye a tanév szeptemberben kezdődik, tehát arról pont lemaradsz).

2019. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!