Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a gyógytornász szak a...

Punchmelikethat kérdése:

Milyen a gyógytornász szak a Semmelweisen, Pécsett? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Még gimnáziumba járok, most vettük fel az emelteket, biosz, kémia, infó, ezekből a bioszt szeretném emeltre. Mennyire van esélyem? Mennyire éri meg a szak? Mennyire nehéz? Első diploma után nem szeretnék munkát vállalni, tovább szeretném magam még képezni, erre mennyire van lehetőség?

2019. okt. 16. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a Debreceni Egyetemen tanulok, igaz most vagyok első éves, de nekem eddig nagyon tetszik a szak. Vannak érdekes órák, gyakorlat. Az anatómia piszkosul nehez, illetve sokan mondjak a mozgástant is.

Ha tanulsz folyamatosan, nem nehéz.

De amúgy szerintem ez egy nagyon szép hivatás, mesterkepzesre is van lehetőség utána természetesen.

Én bioszból nem emelteztem, de ha emelttel jössz, akkor kicsit könnyebb dolgod lesz,mintha közepeztel volna.

2019. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%

Én Zalaegerszegre járok, most vagyok másodéves gyógytornász hallgató. És igen azért elég brutális, főleg az anatómia és a mozgástan. Az emelt bioszt ajánlanám, mert jól fog jönni pl. gyógyszertanon, mikrobiológián stb. Kórházakba fogsz menni gyakorlatra és majd később vállalhatsz is munkát abban az adott intézményben, mivel ott gyakorlatoztál ugye. De összefoglalva nagyon készülj fel, mert brutál nehéz. Nem akarom elvenni a kedved, de ez egy olyan szak, ahol tényleg kell tanulni...beadandók, zh-k, vizsgák, esszék stb. Úgyhogy ne az ötös legyen a cél. Persze tanulj sokat, hogy minél jobb legyen minden, de ne hajts az ötösért. Nem olyan könnyű az. Mi 130-an kezdtük az első évet és az első félévben 30-an elmentek xd

Viszont remek szakember válhat belőled :) Hajrá

2019. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
55%
Ja és elvileg a Semmelweis az csak egy név...sokfelől hallom, hogy kezd lemenni a színvonala, ugyanúgy mint Pécsnek. Kevésbé jó szakemberek kerülnek ki onnan. De ezeket én csak hallottam.
2019. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
55%
És még egy dolog :D LATIN! Minden latinul van nálunk xD Ha majd bekerülsz gyógytornász szakra, akkor a latint nagyon tanuld meg :D
2019. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

én pécsett végeztem, nem ajánlom. szerintem az, hogy mennyi tudással jössz ki az ambícióidon, érdeklődési körödön múlik (szerintem), hogy 'szabadidődben' - ja az mi? - mit olvasol vagy csinálsz.

pár tény pécsről:

-a hallgatók 47%-a kapja meg időben a diplomát

-az államvizsga 4 fordulós, az oda eljutó hallgatók ötöde megbukik

-szerencsejáték a bukás, nem tudsz eleget tanulni ha nem szeret a tanár, nálunk buktak tdk-sok, 4 évig végig ösztöndíjasok, sokszor nevettséges, érthetetlen dolgokon.

ha neked ez kell akkor menj pécsre gyógytornász szakra. én a helyedben megfognék egy hektoliter kólát meg egy tonna mentost és kilőném magam a marsra, monda elon musknak hogy CSÁ! LAKHATOK NÁLATOk? látod kábé ennyire le fogsz épülni mentálisan az egyetem végére MINT ÉN!

2019. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!