Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra melyik...

Pszichológia szakra melyik tárgyból érdemes emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pszichológia szakra szeretnék jelentkezni amihez emelt szintű érettségi szükséges vagy magyarból vagy biológiából.

Mindig is nagyon jó voltam magyarból úgyhogy adná magát, hogy az lenne nekem könnyebb. Viszont attól tartok, hogy túl sok tárgy fog épülni bioszra és nekem abból hiányoznak az alapok.

Szóval szerintetek melyik lenne a jobb döntés?

Sok tárgy épül bioszra a szakon? És ha igen, megtanítják ott az alapokat vagy belecsapnak rögtön az egészbe?


Köszönöm a válaszokat!


2019. okt. 17. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak magyarból vagy bioszból lehet emeltezni. Lehet idegennyelvből, töriből, vagy matekból is.

Szerintem abból érdemes emeltezni, amiből biztosabban tudod hozni a jobb eredményt.

Az elején van rendesen biosz, de azt könnyen meg lehet tanulni, ha rászánod az időt.

2019. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biosz és az angol a leghasznosabbak, de persze meg lehet csinálni biosz emelt nélkül is - csak több energiát kell belefektetned akkor.


De először vegyenek fel, szóval ha a biosz emeltet neccesnek érzed, menj magyarból! Aztán majd járj be az előadásokra (sokan kihagyják őket), és menni fog:)

2019. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!