Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégiumba azt is be lehet...

Kollégiumba azt is be lehet íratni aki kb 10 percre lakik busszal a sulitol? Milyen a kollégium?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Ha van szabad hely, esetleg. De egy kollégium pont arról szól, hogy a lehető legtöbb bejárós tanulót elhelyezzék, vagy ha nincs annyi, akkor más iskolák tanulóit helyezzék el városon belül. Így egy kollégium jó esetben mindig telt házas, és a vidékiek mindig előnyt élveznek a városi tanulókkal szemben. Egy rászorulóval szemben biztos nem fognak ott téged elszállásolni, csak mert te nem akarsz otthon lakni.
2019. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Az, hogy 10 percre lakik, még nem jelenti, hogy pont a városban. Én 12 percre laktak a középsulimtól, ami egy kisvárosban volt én pedig falun laktam. Attól függetlenül, nem kellett kolisnak lennem, nem is lett volna értelme. Ahova én jártam, ott biztos lett volna még hely, de pl. Pesten/nagyvárosban már nem biztos, hogy mindenhol. Szóval sok mindentől függ. Középiskolai koli: meg van határozva mikor jöhetsz-mehetsz, mikor tanulhatsz, ehetsz a menzán, mikor van "takarodó". Szóval eléggé kötött. Egyetemi: Bármikor jöhetsz-mehetsz.
2019. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!