Merre menjek tovább?

Figyelt kérdés

Másodéves biológus hallgató vagyok. Eddig 100%-ban biztos voltam hogy majd az idegtudomány és humánbiológia msc-re mennék tovább. De elkezdett érdekelni az ökológia msc is.



Tudom még korai az egész, de hátha van valakinek tapasztalata.



Köszönöm :)



2019. okt. 26. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:

azért elég különböző a kettő, van-e terv a fejedben, hogy mit csinálnál szívesen az 5 év egyetem után?

az idegtudománnyal sokkal könnyebben kapsz állást, akár belföldön, akár külföldön szeretnél dolgozni

ezen kívül mindenre sokkal több pénzt adnak aminek van humán relevanciája, azaz több álláslehetőség lesz, illetve magasabb fizetésű állások, és nagyobb keretből több dolgot is meg lehet valósítani kutatásban

itthon a nagyobb városokban is csak kevés csoport foglalkozik ökológiával, általában az egyetemeken vannak ilyen csoportok

az idegtudománnyal viszont egyetemen és kutatóintézetekben is több csoport foglalkozik(illetve több karon is akár az egyetemen belül: pl. TTK/TTIK, ÁOK), és mondjuk egy céghez is könnyebb elmenni dolgozni, kiszámíthatóbb körülményekért(értsd valószínűbb hogy lesz állásod x év múlva is) és jobb fizetésért

én ezek miatt egyértelműen az idegtudományt mondanám, ha mindkettő közel áll a szívedhez

2019. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!