Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát érdemes választani?

Milyen pályát érdemes választani?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy szerintetek milyen pályát érdemes választani, amivel munkát lehet találni és jól fizet? Szeretném ha lenne célom a továbbtanulással, és már azon gondolkozom, hogy milyen egyetemre lehetne jelentkezni vagy főiskolára. Sok minden érdekel. Nyitott vagyok a világra. Érdekel például a rendezvényszervezés, más kultúrák megismerése. Szeretem a biológiát és az informatikát, de a nyelvekkel is jól megvagyok. Terveim szerint a közel jövőben leteszem a középfokú nyelvvizsgát. 16/L
2010. júl. 17. 21:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
58%
Tudod egy jó szakembert bárhova felvesznek. Ha elég jó vagy abban amit csinálsz akkor sok aggódásra nincs okod.
2010. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Én idén érettségiztem, remélhetőleg szeptembertől fősuli, szóval nekem aktuális a téma. És mkitől csak azt hallom, h: MÉRNÖK, MÉRNÖK, MÉRNÖK Hát k*pják be, ha egyszer nem vagyok perfekt matekból :D De tény, h ma talán ezt éri meg legjobban, és sztem azon belül már majdnem mind1, h melyik szak. Bár ahogy néztem az idei statisztikákat, erre mások is rájöttek, és mire te sorra kerülsz lehet az is telített lesz. Lényeg, h azt válaszd amit őszintén szeretsz, ez a legfontosabb.
2010. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Hali! Én is az idén érettségiztem (mint az előttem lévő hozzászóló) remélhetőleg ősztől egyetem, én közlekedésmérnöki szakra fogok menni. (ha felvesznek és mindenesélyem meg van rá.) nah a lényeg hogy kb. 12-13éves korom óta ebbe a szakmába akartam dolgozni, és most egyre közelebb kerülök a célomhoz.:) és igazából más nem is érdekel.

Tehát válasz olyat, amit igazán szeretsz, és amit akár egész életben szívesen csinálnál! (a rendezvényszervezés nem tűnik rossznak:) jó szakmának tűnik)

2010. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos az álláshelyek 80%-a ismeretségen keresztül töltődik be. Ebből 10%-ra egy diplomás már túlképzett. 5% alja-munka.

A maradék 5%-ért folyik a verseny.


Ez a nagy helyzet. Saját vállalkozást éri meg nyitni..

2010. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg a mérnök képzések érik meg mostanában, ha nem vagy nagyon jó matekból, akkor is meg lehet csinálni, csak sokat kell tanulni, esetleg külön tanár kell.

Én nyomdamérnök leszek, ÓE-re járok, és max 40en végzünk itt egy évfolyamon, szóval nincs telítve a piac:)

2010. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A Felszálló pályát a Ferihegy 2-őn, és a legtávolabb repülő gépet innen..
2010. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

tegnap 22:09


Neked nem volt még ilyen, azért mondod csak.


Ha lett volna nem mondanád!

2010. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nekem ezzel a "mérnök" képzéssel kapcsolatban is az az érzésem hogy csak egy újabb divat..



Volt először a technikus divat..


Mindenki technikus volt még a wc pucolót is higiéniai technnikusnak hívták.



Aztán jött a menedzser korszak..


Ismerjük, volt mindenféle menedzser..


Most meg itt vana "mérnök" korszak...

2010. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
08:26 Mi nem volt nekem?
2010. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egészen más, egy mendedzser képzőt bárki elvégezhet, egy mérnöki szakot nem. Egyébként mostanában a jogász és az orvos is divat..:D Sőt már a matematika is, mert könnyű bejutni, de megnézem hány matematikus lesz, szerintem több száz emberből max 15, BME-n 600 embert vesznek fel kb mérnök-infóra, villamosmérnöknek ugyanennyit kb és évente olyan 20-an kapnak diplomát, de ezekben már bőven benne vannak azok is, akik csúsztak, elsőre ritkán végzik el, konkrétan én még nem is hallottam olyat, akinek csúszás nélkül meg lett volna. Szerintem ez azért sok mindent elmond.
2010. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!