Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOSZK-ot felhasználni mesterké...

FOSZK-ot felhasználni mesterképzéshez? Olvasd végig!

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg nyelvszakon vagyok, de szeretnék Marketing MSc-re menni, mert nagyon érdekel ennek a területnek a világa.

Szóval arra gondoltam, hogy jelentkezném levelező kereskedelem és marketing FOSZK-ra, ahol nem venném fel a tanegységlista szerinti tárgyakat, csak amiket elfogadnak mesterre.

(Megkérdeztem és kiderült, hogy egyik sem előfeltételes, gond nélkül fel vehetem őket.)

Aztán a tárgyak teljesítése után pedig ott hagynám a FOSZK-ot.


Később meg kreditátvitellel elfogadtatnám a tárgyaimat és sikeresen megkezdeném az első évemet mesteren.


Szerintetek élhető dolog?



2019. nov. 5. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A foszkról nemehetsz egyből msc-re. A foszk egy középfokú végzettséget adó képzés. Talán a bsc képzésen elfogadnak egy-két fokszos tantárgyat de ez is kétséges. A fokszon nem tanulod olyan szinten a tantárgyakat mint a bsc-n és a msc-n.
2019. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Szóval jelenleg nyelvszakon vagyok"

Ez azt jelenti, hogy BA alapszakon vagyok, tehát mehetek akármilyen mesterre, ha a bemeneteli feltételeket teljesítem.


"A fokszon nem tanulod olyan szinten a tantárgyakat mint a bsc-n és a msc-n."

A FOSZK-on ugyanazokat a tantárgyakat tanulják, mint a BSc-sek 🤦

Ha pl. egy alapszakos és egy FOSZK-os felveszi a gazdasági matekot, akkor ugyanazt tanulják és ugyanazt a vizsgát írják.


Ha nem értesz hozzá, miért válaszolsz?

Ha lehetne, kétszer is piros kezet nyomnék neked, akkora segg vagy.

2019. nov. 6. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogy BA alapszakon vagyok, tehát mehetek akármilyen mesterre, ha a bemeneteli feltételeket teljesítem."

Hiába vagy bölcsész BSC-n akkor sem mehetsz az alapdiplomádhoz egyáltalán nem köthető MSC-re, bármennyire is pontozol le engem.

A FOSZK-on tanult gazd matekot nem fogják Neked beszámítani a Corvinuson, mert a képzés tematikája és szerkezete nem ugyanaz. Természetesen ezért nevezhetsz engem seggnek, de akkor sincs igazad.

A FOKSZ egy középfokú végzettség, ahonnan talán egy két tárgyat (amelyek a képzés szempontjából szinte lényegtelenek) fogadhatsz el. Kb olyan mint ha a középiskolás informatika érettségidet szeretnéd elfogadtatni egy informatikai MSC képzésen.


Természetesen azt kívánom Neked, hogy teljesüljön a terved, de ha véletlenül mégis nekem lenne igazam akkor ne haragudj rám és kér bocsánatot. Ugyanez lesz fordítva is.

2019. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Hiába vagy bölcsész BSC-n akkor sem mehetsz az alapdiplomádhoz egyáltalán nem köthető MSC-re, bármennyire is pontozol le engem.


A FOSZK-on tanult gazd matekot nem fogják Neked beszámítani a Corvinuson, mert a képzés tematikája és szerkezete nem ugyanaz. Természetesen ezért nevezhetsz engem seggnek, de akkor sincs igazad.


A FOKSZ egy középfokú végzettség, ahonnan talán egy két tárgyat (amelyek a képzés szempontjából szinte lényegtelenek) fogadhatsz el. Kb olyan mint ha a középiskolás informatika érettségidet szeretnéd elfogadtatni egy informatikai MSC képzésen.


Természetesen azt kívánom Neked, hogy teljesüljön a terved, de ha véletlenül mégis nekem lenne igazam akkor ne haragudj rám és kér bocsánatot. Ugyanez lesz fordítva is."


Muszáj volt az egészet kimásolnom, mert az egész egy orbitális baromság.

Tőled nem csodálom, hogy ilyet produkálsz, gondolom BA/BSc diplomád sincsen, de azért itt okoskodsz.


Szóval:


- Nem BSC(ami amúgy BSc), hanem BA.

- Te hol láttal olyat, hogy a Corvinusra szeretnék menni? Én a BGE és METU Marketing MSc képzésein gondolkodom, és akkor már ott mennék el eleve FOSZK-ra, hogy biztosan elfogadják a tárgyaimat.

Sehol nem írtam, hogy a Corvinusra szándékoznék menni.

- Mikor fogod már fel, hogy ugyanazokat a tárgyakat tanuljuk?! Ha ugyanazon intézmény FOSZK-járól mész ugyanarra a Bsc képzésre(BGE kermark FOSZK-ról BGE kermark Bsc-re például), akkor mind a 90 kreditet elfogadják, mert ugyazok a tárgyak!

Ez azóta így van, hogy az egyetemeknek adták a FOSZK képzést, te tanulatlan. 🤦

- akármelyik szakról mehetsz akármelyik mesterre, kivéve olyan szakoknál, mint mondjuk a pszichológia MA, ahova csak pszicho BA-val lehet menni, de ebből kevés van: a bolognai rendszer óta sokan mennek eltérő képzésre, sok bölcsész van gazdasági mestereken.

Ha teljesíti a követelményeket: felsőoktatási oklevél(diploma - nem minden szaknál kell szakirányú(!), pont a gazdadági mesterekre nem kell) és bemeneteli kreditek, illetve felvételi vizsga.


Én azt kívánom neked, hogy egyetlen egy terved se sikerüljön, sőt, egyenesen balszerencsés legyél, amíg nem vagy hajlandó utána nézni a dolgok menetének!

🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦

2019. nov. 7. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sikerült megtudnod, hogy elfogadják e a FOSZK kreditjeidet? Hasonló cipőben járok én is, csak más MSc-vel kapcsolatban.

2021. aug. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!