Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mestert lenne érdemes...

Milyen mestert lenne érdemes elvégezni, ha napi szinten akarom használni az idegen nyelvi ismereteim, de még nincs rendes tapasztalatom? Emberközpontú személy vagyok, pénzügy stb. nem érdekel. Vagy ti inkább dolgozni mennétek mester helyett?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, milyen mesterszakmát lenne érdemes tanulni, aminek hasznát is venném. Mert pl. szerintem a turizmus-menedzsmentnek sok értelme nincs. Jelenleg távoktatásban tanulok egy német egyetemen, felsőfokú BA közdazdasági diplomát fogok szerezni. Mindent online tanulok, ez valahol hátrány is, hisz nem tanulok mindent részletesen, csak körívben. Ezért meg is bántam, hogy ezt választottam. Specializáció sajnos itt nincs., hogy pl. Emberi erőforrás, stb. Mellette még egy felsőfokú BA diplomát szereztem meg tavaly nappali szakon Bécsben (fordítói szak magyar, német és angol között). Először fordító akartam lenni, de megtudtam, hogy mennyire nincs megbecsülve a fordítói szakma, manapság a fordításhoz nem is kell egyetem, ezért választottam távúton a felsőfokú gazdasági képzést, hogy akkor már a nyelvek mellett legyen még valami. Mivel két egyetemet végeztem egyszerre, tapasztalatot nem tudtam sajnos szerezni. Csupán egy 3 hónapos online marketing gyakorlatot csináltam, ahol egy bizonyos témáról németül írtam szövegeket egy weboldalra. Több tapasztalatra nem volt időm, mert két egyetemet csináltam egyszerre és állandóan itt kellett leadnom valamit, ott vizsgázni, stb. Hétfőtől kezdek egy szállodában, mint recepciós. Szerencsére a rezeváció is beletartozik a munkába, úgyhogy a szokásos recepciós tevékenységek mellett szobákat is fogok eladni. Nem tudom, hogy csak nekem nehéz-e, de normálisabb állást nem találtam pályakezdőként Budapesten, ami rugalmas lenne, hisz még nem fejeztem be a távoktatási képzést. Szerintem a tapasztalat hiánya miatt. Úgyhogy egyenlőre csak ez a recepció van a sulim mellett. De úgy gondolom, hogy ez is jobb, mint a semmi. Kicsit zavar az egó miatt, hogy most szállodában fogok dolgozni felsőfokú végzettséggel, mikor ehhez elég a középsuli, de azzal vigasztalom magam, hogy míg a középsulisok nagyjából a recepcióig, rezervációig vannak előléptetve, addig az egyetemisták itt kezdik és onnantól csak felfelé mehetnek a ranglétrán. De mivel nemsokára befejezem a távoktatási képzést, nem tudom, hogyan tovább. Ti tanulnátok valami mestert, ahol fontos az idegen nyelvek ismerete (ha már tárgyalóképes az angolom meg a németem), vagy haladnátok akkor már a szállodaipar irányában felfelé, ha már recepciósként kezdem? Pl. Recepciósból rezervációs munkatárs, onnan egy idő után Sales, stb. Vagy legyen a sulim után mégis SSC? Kérlek kíméljetek a negatív kommentektől, hogy itt rontottad el, nem kellett volna ide meg oda mennem tanulni, stb., mert azzal okosab nem leszek. Köszi :)

2019. nov. 6. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami gazdaségi szak? Nemzetközi gazdálkodás, ilyenek? Kellő szakma és fontos a nyelvtudás is.
2019. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a tippet
2019. nov. 8. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, azóta mi van veled?
2023. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!