Szerintetek így, hogy a nyelvvizsga eltörléséről szóló törvényjavaslatot benyújtották az emelt szintű érettségire vonatkozóan is meglépik ezt?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint, egyáltalán nem volt átgondolva ez a kettős feltételrendszer. Sajnos sok olyan terület van, ahonnan jelentős számban fognak kiszorulni hallgatók. Ilyen pl. a pedagógusképzés területén belül a levelező szakos óvodapedagógus és tanító képzés. Sokan felnőtt fejjel, esetleg saját gyerekek mellett jönnek rá, hogy gyermekekkel szeretnének foglalkozni vagy már meglévő pályáról (óvodai nevelő, dajka, pedagógiai asszisztens) magasabb végzettséget szerezni. Meglátásom szerint a kötelező emelt szintű érettségi ellehetetleníti egy bizonyos korosztály bejutási esélyét a felsőoktatásba. Nem gondolom, hogy egy több évtizede pályán lévő, a gyermekek között nagy tapasztalattal rendelkező óvodai nevelő 40 éves fejjel a munkából hazatérve fáradtan, vacsorát főzve a családjának, éjjel nekiáll emelt szintű magyar vagy történelem érettségire készülni, miközben egészen idén júliusig elég volt egy középszintű érettségi a felsőoktatásba történő bekerüléshez. Nekem ez a kép nem fér össze. És ez természetesen csak egy a sok közül, hozhatnék más példát, pl. a levelezős tanítói szakot. Ezzel is csak az a cél, hogy minél kevesebben kerüljenek be a felsőoktatásba, és esélyük se legyen magasabb fizetésre azoknak, akik esetleg több évtizede a pályán szolgálnak, és megérdemelnék ennek lehetőségét.

2019. nov. 7. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Utolsónak üzenem, hogy van alkalmassági szűrés. Alkalmasságin tudnunk kell kb. 10 dalt elénekelni, szolmizálni. Minimális hangszer tudás is jó ha van van.

Tesiből és beszédből, olvasásból is felmérnek minket.

Van aki bizony sajnos nem megy át ezeken.

És ezen felül van most ez az emelt érettségi.


Én most kezdtem az óvónőit. Örülök, hogy belekezdtem, mert egy emelt kémiám van és sajnos azzal a mostani feltételek alapján nem kerülnék be, mert a kémia az óvónőihez nem jó.


Én azt gondolom, hogy a kérdező feltevése az én fejemben is át futott. És az egyetemünkön kb. 100 levelezős óvónő tanul.

Az emelt bevezetésével biztosan le fog csökkeni ez a szám.


Az a baj ugyanis, hogy az emelt érettségire már egy felnőtt, aki rég nem járt közép suliba magától nehezen tud csak felkészülni, mert nincs úgy anyaga hozzá. Az egyetemen pedig tényleg sok az anyag, de legalább adott amit meg kell tanulni és nem külön tanárhoz kell menni és fizetni az utólagos emelt érettségiért 40-50ezer forintot.


Úgyhogy én megértem a kérdezőt.:/

2019. nov. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Földrajz mondjuk emelt szinten is könnyű, ha az ember picit is készül 1-2 hónapot. Bár úgy tényleg nehéz lesz, ha pont se fog járni az emeltért, nem fog az ember szívesen tanulni, arra gondolván, hogy tavaly 50 pont járt, most meg 0. Ez még jobban stresszessé, zombikká fogja tenni a diákokat. A feleslegesen magas óraszámról nem is beszélek.
2019. nov. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Azt mondjuk bírom, amikor olyanok véleményeznek, akik se nem tanárok, se nem diákok, s nem látnak bele ebbe az egészbe, vagy csak nem akarnak. Mert egyszerűbb kijelenteni, ha nincs emelted, akkor nincs keresni valód az egyetemen. Egy szakközépiskolásnak esélye se lesz bekerülni egyetemre, mert még felkészítést se kapnak, de sajnos több gimnáziumban sem, mert nincs elég tanár, az angolt középfokú nyelvvizsgával rendelkező matektanár tartja. S az illető, hogy fog felkészülni emelt angolra? Ja, persze, egy szakközepesnek meg végképp nincs helye az egyetemen, hogy irónikus legyek. Ez a nagy valóság, előbb a pilléreket, alapokat kell megszilárdítani. 21/F
2019. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Annyira szánalmas, hogy egy egyetemre készülő (főleg, ha már felnőtt) ember egy nyamvadt emelt érettségi miatt "sírjon"!

NEM kell hozzá valami nagy ész, és NEM igaz, hogy nincs anyag hozzá. Én is 10 év kihagyás után csináltam meg az emelt bioszt és emelt kémiát. Elmentem a tankönyvboltba, megvettem, ami kell, aztán itthon esténként és hétvégén szépen megtanultam, ennyi (nehéz volt este meg hétvégente tanulni? Persze - de nem sírtam, csináltam). Igen, kémiából elmentem megcsinálni a kísérleteket, az 3000 forint volt. Meg valóban sokat kellett fizetni a két emelt érettségiért. De valamit valamiért.

2019. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
#13 én egy legalja szakkozepbe jártam és emelt matekoztam anno... 80% szóval te is csak ide roffentesz baromságokat. Meg lehet tanulni azt az emeltet, csak kicsit több időt kell belefektetni. És vannak remek oktató videók magyarul, angolul és remek könyvek is.
2019. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Anno. Az mikor volt? Utolsó
2019. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2014
2019. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!