Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOSZK-on tovább tanulás...

FOSZK-on tovább tanulás ügyben, kötelező a nyelvvizsga, valamint egy érettségi tantárgy meglétte?

Figyelt kérdés
Például ha nem kell, ezt végig járnám ami 2 év(ez idő alatt raknék egy nyelvvizsgát) így tovább mehetnék alapszakon ugyan azon szakon belül, vagy sem?

2019. nov. 8. 11:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem egy kicsit vegyél vissza az arcodból, már ha egyáltalán van, koma. Nem dicsőség taplónak lenni, hiába demonstrálod.
2021. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 én csak az ilyen fogyatékosokat nem értem, mint téged, hogy itt sír a szájuk mindenért. Nekik ezt így meg úgy kéne elengedni, de a többinek persze ne!

Az ilyenek szokták szidni az oktatási rendszert is, de diploma jöhet.

Szánalmas vagy.

2021. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is szeretlek! Add ki magadból drágaságom, attól megnyugszol. Személyeskedjél csak te isten barma, nem lehet könnyű életed, ha még magadat se tudod elfogadni, s másban keresed a hibát a nyomorult életed miatt. :D
2021. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bár tipikusan az az ember vagy, aki még egy Foszkot se biztos, hogy el tudna végezni, az alapszakról már nem is beszélek, a kicsiny felfogó képességeddel se értenéd meg, miért gond 40 ezret kiadni egy emelt érettségire, amikor ott a kézben a szakirányú FOSZK bizonyítvány. Nem kéne ennyire igazolnod a saját fogyatékosságodat, felfogó képességed teljes hiányát. Aki mondja másra, az mondja magára...
2021. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

FOSZKos papírral nem kell emelt szintű érettségi tenni mert kiváltja azt. Fizetni sem muszáj az emelt érettségiért mert van az egyetemeken felsőoktatási felvételi szakmai vizsga. Felvételi ponthoz elfogadható e vizsgán írt emelt szintű érettségi az adott tárgyból de az érettségi eredmény ettől függetlenül ugyanaz marad és középszinten.

Szóval lehet jelentkezni alapképzésre vagy így vagy úgy.

2021. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

#14


Személyeskedéssel vádolsz, majd a 2. kommentedben személyeskedsz.

Gratulálok. Magad ellen beszélsz, mint egy FOSZK-os. 👍🏻


Egyébként 4. félévem PSZ alapszak / BGE-PSZK.


Engem ez a sok FOSZK-os idegesít, illetve ahogyan magukat hívják: "fokszosok".

A bukási arányuk 2x akkora, mint a miénk. Én megszenvedtem azért, hogy bekerüljek(és benn is maradjak jó átlaggal), bár az államiról lemaradtam anno 13 ponttal.

Ezek meg minden alól felmentést akarnak. Ne kérjék a nyelvvizsgát, se az emeltet, amikor majd jelentkeznek alapszakra, de azért a FOSZK-os papírt számítsák be +ponttért! Aztán még nekem van-e bőr a képemen.. Eszem meg áll.. Ilyen 2 bites emberek akarnak ide jönni, aztán az első mikro vizsga után a felével nem találkozol soha többet.

Lassan már ott tartunk, hogy adjanak diplomát a FOSZK-ért, de legalább "féldiplomát", ahogyan mondta az egyik szerencsecsomag. Azt sem láttam az első vizsgaidőszak óta, pont egy éve!


Siralmas.

2021. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 2 évet tanult érte és szinte ugyanazokat tanulta mint az alaszakos akkor miért ne fogadhatnák el az egyetemre való belépéskor? Ezt nem mi találtuk ki és egy ideje így van. És igen, többletpont is jár érte ha olyan területű alapra megy tovább mint amilyen a FOSZK-os papírja. Nem mindenkit vettek fel egyből egyetemre ahogy téged sem utolsó (13pont) így van aki kis kerülővel így kerül be. Aztán? A végeredmény a lényeg. A diploma.
2021. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kérdésére válaszolva....


FOSZK-ra nem kell emelt szintű érettségi se nyelvvizsga. 240 ponttal felvesznek. Pl. Az érettségi tárgyaid közül bármelyik kettő választható duplázással felvételi pontok szamításához. Értelem szerűen a két legjobbat választja az ember.

Aztán egyetemre ha utána jelentkezel a FOSZK papír miatt nem kell az emelt szintű érettségi. Az a lényeg hogy a minimumponthatárt el kell érni a bekerüléshez.

Azt olvastam már itt több kérdésnél hogy olcsóbb így az egyetem elvégzése és rövidebb ideig is tart mert sok FOSZK-os tárgyat el tudsz fogadtatni az alapszakon.


Sok sikert!

2021. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#16 az, hogy milyen ember vagy, nem a diplomád határozza meg, kedves barátom. Vigyázz ezzel az általánosítással, meg ezzel az arcoskodással, mások lenézésével, mert nem biztos, hogy mindenki el fogja tűrni az életben, szépen elfordulnak előbb-utóbb tőled, aztán nagyon hamar egyedül találod magad. Főleg úgy, hogy én egy szóval nem bántottalak téged, te kezdtél el fogyatékosozni. Gondolom egy mozgássérült, magatehetetlen embert is ilyen arccal nézel le. Gratulálok, emberségből is érdemes lenne jó átlaggal rendelkezni, ja, hogy előbb stílust kellene váltani. Hát, igen.
2021. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!