Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónőként van lehetőség...

Óvónőként van lehetőség rövidebb idő alatt elvégezni a csecsemő és kisgyermeknevelő képzést?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus diplomám van és abban is dolgozom. Szeretem a hivatásom, azonban ahogy jobban belelátok a bölcsődei és az óvodai mindennapokban közelebb áll hozzám szerintem a bölcsőde. Azért gondolom ezt, mert ott közvetlenebb a gyermekekkel a kapcsolat. Jobban lehet őket babusgatni, tyúk anyóskodni és egyénileg foglalkozni, míg az óvodában nagyon nehéz ezt összehozni, hiszen igen sok gyerek van ránk bízva egyszerre, egyéni fejlesztés pedig szinte lehetetlen.


Tudom van okj belőle, viszont azzal nagyon nehéz elhelyezkedni.

Úgyhogy mindenképpen egyetemi alapszakban gondolkozom.


És ha valaki esetleg ért hozzá letudja írni nekem, hogy van -e lehetőségem rövidebb idő alatt elvégezni, mint a meghirdetett 3 év?:)


Köszönön előre is!😊



2019. nov. 10. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
EJF tanulmányi osztályán érdeklődd meg! Vannak 3-4-5 féléves képzések (többek között) pedagógus diplomával rendelkezők számára. De hogy adott esetben ezen a szakon pont van-e, az szerintem aktuálisan igény-függő.
2019. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2019. nov. 14. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
A kiszemelt egyetem kisgyermeknevelői mintatantervének tárgyait, kurzusait hasonlítsd össze az óvodapedagógusi tanulmányaid alatt teljesített tárgyakkal. Ha ugyanazon az egyetemen teljesíted a kisgyermeknevelőt majd mint az óvónőit akkor nagyobb a tárgyak átfedése és nagy az esély, hogy ha tanultál pl pszichológiai alapozó tárgyat azt elfogadják majd a kisgyermeknevelőn is. Más egyetemről hozott krediteket, tárgyakat már nem olyan könnyű elfogadtatni.
2019. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!