Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérlegképes könyvelő vagy...

Mérlegképes könyvelő vagy számviteli szakügyintéző (FSZ)?

Figyelt kérdés
Melyikkel lenne könnyebb elhelyezkedni?
2010. júl. 18. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Pályakezdő vagyok, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakon végeztem. (OKJ-s) Én azt vettem észre az álláshirdetéseket figyelve, mérlegképes könyvelői végzettséget várnak el nagyon sok helyre. Alább nem igazán adják, sajnos én azért is nem pályázhatom meg azokat az állásokat. :(
2010. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Ezzel a "problémával" én is találkoztam már. Épp ezért kérdeztem, mert nagyon sok olyan álláshirdetést láttam, ahol vagy diplomát vagy mérlegképes könyvelői végzettséget várnak el. És érdekes, hogy annak ellenére, hogy a mérlegképes "csak" emelt szintű, a számviteli szakügyintéző meg felsőfokú szakképzés, mégis többre nézik a mérlegképest. Gondolom azért, mert többet ér. :)


Várok még véleményeket! :)

2010. júl. 18. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pénzügyi-számviteli ügyintézőként végeztem. Nem rendelkezek gyakorlattal ezért nem mehetek mérlegképesre.:( Egyértelműen a mérlegképessel könnyebb elhelyezkedni, mert ott alapból már van rálátásod az egészre. Számviteli ügyintézőt nem láttam, hogy keresnének.
2010. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt nem írják, hogy kell hozzá gyakorlat. Te hol hallottad, hogy nem elég hozzá csak a végzettség?


[link]

2010. júl. 24. 21:36
 5/5 anonim válasza:
A mérlegképes a számvitelre épül, így előbb azt kell elvégezned, majd a mérlegképest. Ha csak pénzügy-számviteli papírral rendelkezel, akkor még könyvelői munkára nem vesznek fel. De ha ilyen szakon vagy, ott elvileg van kötelező gyakorlat!
2011. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!