Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerésznek érdemes...

Gyógyszerésznek érdemes PhD-zni, ha kutatni akar. Melyek azok a területek, amikre kereslet van a gyógyszeriparban?

Figyelt kérdés

Gyógyszerkémia: új hatóanyag felfedezése, szintetizálása, gyógynövényből való kinyerése stb.

Gyógyszertechnológia: gyógyszer formulálása, új hordozórendszerek fejlesztése stb.

Gyógyszerhatástan: gyógyszerek állatkísérleteken való tesztelése stb.

Biotechnológia: molekuláris biológia: fehérje alapú gyógyszerek stb.

Minőségbiztosítás: egyáltalán van ilyen?



2019. nov. 11. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindegyikben lehet témát találni, főleg külföldön.


Itthon nincs túlzottan nagy ipari gyógyszerkutatói munka... persze akadnak álláshirdetések.


Ami előreláthatóan nagy durranás lesz az az in silico gyógyszerszimulációk, kvantumkémiával... big data analitika, gépi tanulás, személyreszabott terápiák kidolgozása.


Ha most kezdeném efelé orientálódnék az biztos...

2019. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még az őssejtekből növesztett organoidos gyógyszerkutatás izgalmas téma.

A felsoroltakra mind tudok hazai cégeket.


Természetesen biztosan vannak hagyományosabb állások is... de szerintem érdemes a legmodernebb trendekkel foglalkozni már a PhD alatt is.

2019. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elmenni állásbörzékre, mert ott gyógyszeripari cégek is szoktak lenni, és ott tanácsot kérni, hogy hova érdemes orientálódni. Előnynek mindenképp előny, szoktam nézni álláshirdetéseket, pl. a Richternél is.
2019. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jól összeszedted a területeket amin a gyógyszerész kutathat. A minőségbiztosìtást illetően biztos vagyok benne, hogy van farmakovigilanciai szakképzéd
2019. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából az emlìtett területek mindegyikén van lehetőség kutatni. Neked kell érezned, hogy mihhez van jobban affinitásod. Nekem a legszimpatikusabb talán a farmakológiai/toxikológiai kutatások lennének.
2019. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!