Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mibe fektessem be a jövőm?...

Mibe fektessem be a jövőm? Grafikus dizájner vagy fordító? Te jól döntöttél az életeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és kiköltözve, munkákat vállalva láttam, hogy muszáj egy jó szakma ahhoz, hogy azt csináljam amit szeretek.


De annyi lehetőség van, és nem tudom, mitévő legyek.

Két célirányom van jelenleg, felvázolom őket, és remélem érett, tapasztalt emberek fognak tudni segíteni valamennyire, vagy legalább a saját tapasztalataikat kifejteni, ami az én problémámmal kapcsolatos.


Lehetek fordító.

- Nagyon jól tudok angolul, szeretem is az angolt, és nagyon jól át is tudom adni a leckét, így sok lehetőség áll előttem: fordító, talán tolmács, nyelvtanár, magántanár, online angol tanár


-> Anglisztika szakot akarom elvégezni hozzá. A helyzet az, hogy 20-50 ponttal többre van szükségem, mint amennyi van, ezért valahogy többet kell kovácsolnom. (Nem annyira értem az érettségi rendszerét, talán új tantárgyból leteszek érettségit, vagy emeltezek valamiből?

-> 3 év az anglisztika szak.


Grafikus dizájner:

- Sok munkalehetőség én úgy látom, képzési idő 2 év, és szintén nagyon közel áll hozzám a festőművészet, a képszerkesztés, és hasonlók.


-> Azért félek ezt választani, mert tartok attól hogy az anglisztika sokkal jobb választás lenne. A barátnőm azt mondja a 2 éves grafikus OKJ szakma pedig nem ér sokat, nem tanít meg igazán, és tervezőgrafikus diplomát kéne megszerezni helyette, ha igazán akarom.


A lényeg, hogy sok munkahelyet váltottam, sehol nem álltam meg a helyem, mert minden borzalmasnak tűnt, bár igaz, hogy pont a legrosszabbakat fogtam ki. (Gyár, Pékség, utána pedig biztosításközvetítő voltam, de nagyon hamar kiléptem mert azt éreztem hogy ott mindenkinek csak a pénz számít, és zaklatni kellett embereket)


Attól tartok, hogy mostanában kellene eldöntenem, mit is akarok igazán, és nem visszalépni, ha nem jó, hanem menni előre.


Szívesen várom mindenki tanácsát, aki úgy érti hozzá tudna adni ezekhez valamit. Privátban is szívesen beszélgetek, és meghallgatom a saját tapasztalataitokat.


Köszönöm.



2019. nov. 14. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha jól megy a nyelv, akkor akár diákoknak is adhatsz külön órát a grafikus állás mellett is. Vegyítve a kettőt. :D


Az ilyen angol korrepetálás mostanában alsó hangon is 2500/óra, de láttam már nyelvvizsga felkészítést 3800-ért is.


A nyelv rengeteg lehetőséget ad, de nem feltétlenül kell hozzá ilyen színű végzettség. Azon áll a dolog hogy mi a célod. Fizetés szempontjából mindig jó ha magasabb a végzettséged... De például online oktatóként sok esetben elég a nyelvvizsga és egy néhány órás tanfolyam.


Ismerősöm angolul tanít gyerekeket, heti szinten 2-3 nap ott van a családdal... Kicsit, mint egy bébiszitter, de nála inkább az oktatáson van a hangsúly. Ehhez tulajdonképpen semmilyen végzettsége nincs mégis megél belőle.


Ha egyértelműen külföldben gondolkodsz, akkor oda inkább szereznék grafikus dizájner képesítést... A probléma igazából az, hogy OKJ végzettségem nekem is van (igaz más területen) és őszintén szólva lófaszt se adott. Biztos iskola függő is, de össze se hasonlítható egy egyetemmel. Esetleg van még a foksz ami meg valahol a kettő között van, de annak se látom igazán értelmét.

2019. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval nem kell az egyetemet végig küszködni, az mondhatni egy erős plusz, de anélkül is lehet csinálni az angoltanítást. Láttam, hogy egyes nyelviskolákba is elég csak angol nyelvvizsga.


Ez egy elég kellemes útnak hangzik, de attól tartok nem lesz elég "stabil," ezért mindenképp akarok mellette anglisztikát csinálni. Akkor pedig fordítói diákmunkára is lenne lehetőségem, ami ad egy jó lehetőséget a gyakorlásra.


Várom a többiek véleményét.

Azt is hallottam, hogy az angol fordítók helyére egy fordító szoftvert helyeznek majd, ami sokkal olcsóbban fog fordításokat végezni, csak hogy a másik oldalát is nézzük.

2019. nov. 15. 00:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy taníts magántanítványokat és fordíts, nem kell diploma. Akármikor , már ma nekiállhatsz. Online pláne.


Ha 3 évet jársz egy diplomáért suliba, akkor adjon olyan pluszt, amit másképp nem tudsz elérni. Én így gondolom.

2019. nov. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt is hallottam, hogy az angol fordítók helyére egy fordító szoftvert helyeznek majd, ami sokkal olcsóbban fog fordításokat végezni, csak hogy a másik oldalát is nézzük."


IT-ban dolgozom. Ez a veszély nem fenyeget a következő 15 évben, szóval ez ne tartson vissza. Ami a stabilitást illeti: váltanod kell majd, min. 10-15 évente, mert ilyen a világ. Senki nem a mostani helyén fog nyugdíjba menni, ez már nem a múlt század.

2019. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Jól látod a helyzetet, a diploma mindig stabilabb lehetőségeket nyújt. Egyre inkább terjed a nézet, mely szerint "a diploma felesleges", mert "nem a papír számít". Ahogy ezek a nézetek egyre elfogadottabbá válnak, úgy egyre kevesebb ember lesz hajlandó megküzdeni a diplomáért, következésképpen a diploma értéke is egyre jobban megnő. Ez egyszerű pszichológia.

Igaza van az előző válaszadóknak abban, hogy korrepetálni felsőfokú végzettség nélkül is lehet. Jelenleg több ezer, ha nem tízezer ember foglalkozik ilyennel Magyarországon. Vajon közülük hánynak lenne lehetősége egy stabil állást kifogni a Katedra nyelviskolánál, vagy tolmácsként közreműködni a brit miniszterelnök diplomáciai látogatásakor? A diploma azért kell, hogy legyen választási lehetőséged.


Végezetül reagálnék a tolmács programokkal kapcsolatos felvetésedre. Van benne valami, a Google Translate például óriásit fejlődött az elmúlt 10 évben. Ugyanakkor egy tolmács szakmája többől áll, mint amit egy robot el tud látni. Ha face-to-face tolmácsolsz, akkor az érzelmi intelligenciádat kell használnod; amennyiben egy dokumentumot kell lefordítanod, akkor pedig a nyelvtudásod mellett az adott szakterülethez is értened kell ahhoz, hogy jól fordítsd (pl. egy bonyolult jogi szöveget egy robot soha sem fog tudni úgy értelmezni, mint egy jogi szaktolmács).

2019. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Katedrához nem vettek fel diploma nélkül, de 4 másik, hasonlóan nagy és neves nyelviskolába igen. Ezért nem kell 3 évig egyetemre járni és elpocsékolni az állami féléveket egy papírra.
2019. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!