Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Jelenleg pénzügy-számvitel szakon vagyok, de ezen az iranyon nem szeretnék tovább menni.

Szeretek gyerekekkel lenni, szeretem az állatokat. Nem vagyok egy túl nagyszájú, szeretek csoportban dolgozni.

Milyen egyetemeket lenne érdemes megnezni? Mi az ami illene hozzám?



2019. nov. 17. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a kérdést magadnak kell fel tenned, hogy mi az amit szívesen csinálnál. Azt írod szereted a gyerekeket, akkor esetleg kisgyermek gondozó és nevelő (0-3 éves korosztállyal van a bölcsiben), óvónő (kis,közép,nagy csoportosokkal van, tanító esetleg aki alsó tagozatban tanít.. (talán ott még nem olyan vészes, mint mondjuk felsőben). Esetleg gyermek osztályon ápoló. A másik szereted az állatokat. Lehetsz például állatgondozó, állatorvos asszisztens, esetleg állatorvos is.. de ezeknek teljesen utána lehet olvasni a gooogleban. Illetve magadnak kell tudnod hogy mivel szeretnél foglalkozni.
2019. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Azt azért tudd hogy az állatorvosit leszámítva ezek az irányok anyagilag erősen hátrányosnak lesznek a mostani szakodhoz képest.
2019. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem szeretem és nem is tudom elkepzelni, hogy ezzel foglalkozzak
2019. nov. 17. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetemét nem kell erőltetni, ha a célod más.


Szerintem nőként, ha óvónőnek vagy ápolónak mész, az nem olyan rossz. Fontos munkát végzel.


Az óvónő amúgy meg nyugis is, szemben az ápolóval, és ők még az önkormányzatoknál vannak, tehát sokkal jobb a helyzetük, mint az iskoláknak. Pl adnak jutalmat, akár pénz formájában is, míg egy általános iskolában ez lehetetlen, a jubileumi összeget leszámítva. Anyám tanár, és az alsósok kb havonta mondanak fel náluk, részben a rendszer, részben a kollégák miatt. Én semmiképpen nem ajánlom, hogy alsós tanítónő legyél. (Felsőben sem jobb.)

De állatorvosi asszisztens is jó. Csak az lehet hosszú távon kicsit uncsibb, legalábbis nekem az lenne.


Amúgy hány éves vagy?

2019. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve mennyi van még hatra neked az egyetemből?
2019. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!