Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi evek. Tenyleg azok a...

Egyetemi evek. Tenyleg azok a legjobbak?

Figyelt kérdés

Esetleg ha valakinek valami jo sztorija, tapasztalata.

Ja es a kolesz vagy az alberlet, melyik jobb?


2010. júl. 19. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Tesom kollegista volt. Fuveztek, buliztak, dugtak :Đ Minden hetvegen hazajott, es mindig orommel tert vissza. Rengeteg baratot szerzett, es rengeteg tapasztalatot. No, szerinted jok-e az egyetemi evek? :Đ
2010. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg. És a kolesz a jobb. Gyakorlatilag az egyetem 3-5 év kőkemény bulizást jelent, de közben az ország legokosabb professzorait hallgathatod, összeismerkedsz a leendő munkatársaiddal, és rengeteget tanulsz. A középiskolához nem is hasonlítható életforma, amit viszont később lehetetlen tartani.

Tapasztalat: egyetemen tanultam meg, hogy igenis lehet egy héten keresztül úgy bulizni, hogy az ember közben bejár órákra, írtam zh-t kissé részegen, ami aztán négyes lett, szexpartnereim jelentős része az egyetemről volt, megtanultam a legkülönbözőbb helyeken és időpontokban tanulni, ráadásul a hatékonyságom sokszáz százalékkal növelve, meglett az első komolyabb munkahelyem, megismertem életem párját, és rengeteget tanultam a kedvenc területemen... igazából aki nem megy egyetemre, nem is tudja elképzelni, mit hagy ki!

2010. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az egyetemi évek voltak az életem mélypontja. Csoporttársakkal barátkozni nem lehetett, lesz*rtak nagy ívben, koleszban nem lehetett aludni, mert a sok birka egész éjjel piált és ordítozott stb...
2010. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, utólag a többség a szépre emlékezik. De szerintem 50-50%, pl. a gimnáziumi évekre is ezt mondják. Én az országik egyik legnevesebb gimnáziumába jártam és életem legrosszabb éveit töltöttem ott(a bankettre se mentem el). Bele se merek gondolni, ha mi voltunk az "elit", akkor a többiek milyenek lehettek? Vagy nagyon jó lesz(ez ritka,kivéve ha elég igénytelen vagy), vagy teljesen átlagos, vagy nagyon szar, előre ezt nem lehet megmondani.
2010. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon-nagy részben függ a társaságtól. Ha jók a csoporttársak, lakótársak, akkor tényleg nagyon jókat lehet szórakozni. Főleg ha elmész otthonról, szabad vagy, a barátaiddal lakhatsz, ha szereted a bulikat, akkor szinte non-stop nyomhatod... Sok új ember, ismerős, barát... szerelmek...


Nekem konkrétan az egyetem nem jön be túlságosan. Olyan szakra járok ahol nagyon sokan vagyunk (meg is bántam már), anomin az egész, a legtöbb csoporttársat heti egyszer látom, így nehezebb kialakítani barátságokat... Olyan vad bulizós típus sem vagyok, és nagyon sok embernek az az egyetlen elképzelhető közös program, hogy menjünk és jól rúgjunk be... Szóval az egyetemet magát nem imádom annyira, barátok nélkül az ottlét unalmas (persze sok az ismerős, de csak a suliban beszélgetünk szinte).


VISZONT: én is más városba jöttem, az egyetemen kívül megismerkedtem sok új emberrel, akikkel van bennünk valami közös, összejárunk, jó barátok lettünk, és még a szerelmet is megtaláltam egy itteni fiú személyében. Sok programra járunk, amire otthon nem lenne lehetőség. Albérletben lakok egy lánnyal, aki nem közeli barátnőm, de lakótársnak tökéletes, jól kijövünk. Ezért élvezem a szabadságot, hogy nincs szülői felügyelet - de hétvégén mégis jó hazatérni, és újra "kislánynak" érezni magam egy kicsit :D


Összességében én élvezem ezeket az éveket, de mint mondtam nem feltétlenül az egyetem, hanem a megváltozott környezet miatt.

2010. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Sokan már leírták előttem:

társaság, egyetem, környezet, koli stb.

Szerintem ez szaktól is függ. Aki büfé szakra ment, ahol alig kell tanulni, és simán végigbulizhatja az éveit, annak biztos jó, de akik komoly szakra ment és el is akar vele érni valamit -nem csak a kettest-, ott azért sokat kell tanulni. Orvosi, jogi, reál stb.

2010. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!