Szerintetek megéri esti suliban tanulnom?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet!:_:


10.es gimnazista vagyok. Tanulni magatól könnyeben tanulok, mint tanártól iskolában. A magántanulás sajnálatos eltörlése miatt választanám az esti sulit. heti 2 alkalom, és este.


Nagyon nem jó az alvás ritmusom, vagy mim, tehát nem fáradok el napközben, 3-4 kor tudok csak elaludni (10 kor fekszem le) és már reggel 6 kor kelni kell. Ez nem megy. nem vagyok nyomi, nem nyafogok, nem ilyen a szervezetem. Hajnalban nem tudok felkelni. általában 13-15 órát alszom.


A közösséget nem angyon kedvelem, iszákos drogos gyerekekből áll, egyszerűen taszítanak. A tanárok közül némelyik jó, némelyik nem. De mint mondtam, megnehezíti az iskola a fejlődésemet a tanulásban.


Munkám lesz, szüleimnek van 1 szállodája és egy biztonsagtechnikai cége, tehát nincs szükségem állásra, de érettségit szeretnék!


Az a kérdés, hogy megéri-e nekem olyan emberek közé mennem, akik nálam akár 20 évvel is idősebbek (de érettségit akarnak) és kihagynom a gimnáziumi éveket.


Igazából azért is mennék estibe, mert nyugalmat szeretnék és értelmesen szeretném tölteni az időmet. Sajnos az iskolában a sok üléstől fáj már a s!ggem, a sok idétlenkedő gyerek miatt nem haladunk. Lehet, hogy ez kis elkényeztetett hülyegyerek-nek látszik, de nem az. Látom mi van itt a suliban, a színvonal nulla, tehát nincs miért itt amradnom. szarul alszok, hulla fáradt vagyok, a közösség is rossz. Dee tartok az estitől is.


Valakinek valami vélemény? KÖSZÖNÖM, HOGY ELOLVASTAD! :) kérlek segíts!


2019. nov. 25. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azon az elven vagyok, hogy egy 10. gimis járja szépen végig az iskolát. Ha mindenki eszerint állna hozzá, ahogy te is... nem igen lennének tanulók a suliban. Hidd el ilyen szintű indokokat mindenki feltud sorakoztatni amellett, hogy neki mitől lenne jobb az estin.


Már csak amiatt is, mert az életben és főként a munka világában vannak alapvető szabályok és elvárások.


De egyébként erről a szüleid kérdezd. Jó eséllyel ők lesznek azok, akik az utolsó szó jogán döntenek. Ha megtudod győzni őket és bele mennek hajrá. :D

2019. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, de neked ez Hawaii az én élményeimhez képest, vidékről járok be egy olyan suliba, ahol sírhatnékom van, utálom az iskolát, kő kemény depresszióban szenvedek szeptember óta.. És ha egy pszichológus kő keményet mondd az én betegségemre, akkor azért sejtheted. jelenleg még csak 15 vagyok, májusban 16 leszek, én tuti átmegyek esti gimibe. Én sem bírok 6kor kelni, engem is lefáraszt.. Pedig jó tanuló vagyok, 4,7-es átlagnál rosszabb eredményem nem volt még.. Azt mondták, bármikor kaphatok egy pszichés traumát, na majd akkor nem tudom mi lesz..:) Szerintem te is válts, csak a hasznodra fog válni, értelmes emberek között tanulhatsz, kipihenten.
2019. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es. Mint mondtam, nem hisztiből. Tudom h,ogy senki nem akar bejárni, mindenkinek elege van. DE! Az egészségem rovására megy az iskola. Alvászavarom van, nagyon eltolódik a nap rendje és ezt csak azzal elhet orvosolni, hogy alszom, amíg kipihenem magam. mivel én nem tudom magam kipihenni (nem tudom milyen betegség ez, valami latin neve van csak) így csak javítani tudok a 15 óra alvással a helyzetemen, nem megoldani. Nem vagyok beteg, (idegileg)Csak a stressz és az alvászavar zavar be. dolgozat közben már kb 7. dogánál felejtek el mindent. otthon előző nap és óra előtt olyan penge vagyok, hogy már mondják, hogy miért ne mén tanítom a matekot, de dolgozat közben az első kérdésnél elfelejtem. ma is üres dolgozatot adtam be. hát ez van.
2019. nov. 25. 20:30
 4/4 A kérdező kommentje:
mivel 16 elmúltam, én döntök ,hogy hova járok, de természetesen őket kérdeztem meg először. anyám azt mondja h,ogy mindenképp menjek estibe, apa azt, hogy az estibe azok mennek, akik kibuktak, az alja nép. Hát szerintem nem így van, de mindegy. szólásszabadság. Nem tudok dönteni. az biztos, hogy idegösszeroppanást kapok, ha tovább járok gimibe, de azért kiamradni sem szeretnék abból ,hogy ingyen tanulhatok tanártól.
2019. nov. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!