Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyomtatott vagy kézírásos...

Nyomtatott vagy kézírásos jegyzet?

Figyelt kérdés
Nyomtatott jegyzetekből tanulok régeben tanultam írásos jegyzetből akkor jobban a fejembe ment a tananyag nyomtatottal nem annyira kézi írásos jegyzetel vajon könnyebb tanulni vagy mindenkinek más? Vagy a diszlexia miatt van? SNI vagyok jó tanuló voltam az elmúlt években jó tanuló voltam 3 évben gimiben osztályelső most készülök emelt törire de vajon írásos jegyzetel jobban tanulnék vagy egyén függő?

2019. nov. 29. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kézíràsom nagyon csúnya, és vannak olyan szavak amelyeket még én is nehezen olvasok ki. :/ Ettől függetlenül kézzel írott jegyzetből könnyebben tanulok, mint nyomtatottból, szóval ha abból kell tanulnom igyekszem szebben írni.
2019. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van digitális vázlatod, és annak a lényegét leírod kézzel, sokkal jobban megmarad; meg kicsit személyesebb is, nem folyik talán annyira össze, mert egyszer így írod a k betűt, egyszer meg másként.

Szal nem annyira monoton, és ameddig leírod még akkor is tanulsz, és személyesebb, és szerintem sokkal klasszabb is, hogy nem egy olyan full-rendezett sablon, hanem tényleg kicsit változatos, ezáltal lehet valakinek még akár szembarátabb is. :)


Meg, mondom, amíg leírod, még azalatt is tanulod,és a saját betűidet meg talán könnyebb is lesz visszaidézni.

Meg hogyha pl tényleg, valamilyen betűt olyan jellegzetesen írtál (erre nem kell koncentrálni, magától jellegzetes lesz az írásod:))

2019. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bodnar edit ***** válasza:
100%
Én amikor készültem, a mi töritanárunk, szorgalmi feladatból a kidolgozott érettségi anyagokat adta oda, amit megtanultunk és a következő órán aki akart dogát írt! Így egyrészt megvolt a feladat tétele, másrészt jó jegyet lehetett beszerezni.Nos én úgy készültem fel, hogy átírtam! Más szavakkal amit jobban megtudtam jegyezni, olvastam hozzá a jegyzeteim és külön szerzett könyveimből is! Kétoldalassá kellett tennem a több oldalas leírott tételt, amit kézzel addig írtam tömörítve amíg minden benne volt de két oldalassá vált! Mire befejeztem, otthon próbát írtam! Sikerült, gyakorlatilag kívülről tudtam, jobban megértettem, sőt amit általánosban képtelen voltam megjegyeztem az évszámokat, város neveket stb.Csak ajánlani tudom, mire eljött az érettségi, jóformán mindent tudtam, mindenből emlékeztem sok mindenre ami elég volt arra, hogy átismételve vizsga előtt leérettségizzem!
2019. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. dec. 1. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!