Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt töri tapasztalatok,...

Emelt töri tapasztalatok, vélemények. Hogy kezdhetnék neki? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy döntöttem, hogy egyetemre szeretnék menni. A kiszemelt szakhoz emelt történelem érettségi szükséges.


6 éve érettségiztem, azóta rendesen megkopott az amúgy is gyenge történelem tudásom. De elhatároztam, hogy megcsinálom!


Ti hogy kezdenétek neki? Magántanár? Vagy egyedül is megtanulható? Mire figyeljek a felkészülés során?


A tankönyveket megvettem illetve a tavalyi töri tételes könyvet is. Mire lehet még szükségem?


Nagyon köszönöm mindenkinek az értelmes választ! Sajnos régen érettségiztem és most így egy kicsit tanácstalannak érzem magam.



2019. dec. 1. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóra készülök. Én megpróbálok tanár nélkül felkészülni. Szintén emelt töri+magyar. :D
2019. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha egyedül kezdesz neki,akkor haladj a tankönyvek szerint, az egyes témakörökben olvasd el és értelmezd a szöveges forrásokat(ha vannak), értelmezd a lehetséges grafikonokat, és amikor egy témakör (pl ókori Róma) végére érsz, keress a témakörnek megfelelő érettségi feladatot, amit utána tudsz ellenőrizni.

Van egy oldal, amin témakörönként vannak rendezve az eddigi érettségiken előfordult feladatok, viszont ezek nagy témakörökben szerepelnek (pl. Ókor), szóval lehet válogatni.

És az esszéírást is gyakorold, hiszen emelt törin van komplex esszé is meg sima rövid és hosszú esszé is, viszont a teszt résszel ellentétben itt lehet használni atlaszt, és jó is ha azzal gyakorolsz.


Ha pedig egyedül nem megy, először kérj tanácsot egy hozzá értő embertől, hátha tud hatékonyabb módszert mint én vagy itt a többiek. Végső esetben pedig ott a magántanár.


Tudom ez nem egy határozott válasz, de remélem tudtam segíteni.

2019. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

És a link lemaradt:

[link]

2019. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!