A stipendium peregrinum ösztöndíjra kiknek lehet esélye?

Figyelt kérdés
Én mindig szerettem volna külföldön tanulni, de erre semmi esélyem nem volt soha. Egy vidéki kisvárosban nőttem fel, oda is jártam iskolába és egyáltalán nem támogattak minket a fejlődésben, tanulásban és nem is igazán voltak lehetőségeink. Nem vettem részt semmilyen versenyen stb., tehát nem értem el semmilyen eredményt. Annyi, hogy jó jegyeim voltak, kitűnőre érettségiztem és szereztem két nyelvvizsgát (most csinálom a harmadikat). Most is egy vidéki egyetemen tanulok, amit alapvetően szeretek, viszont innen is hiányzik a szakmaiság, túl lazán veszi mindenki, nincsenek szakmai programok és abszolút nem terelgetnek és nem segítenek a tudományos tevékenységek felé. Szakkollégiumba sem tudok jelentkezni, mert a karomon (BTK) erre csak roma és határon túli magyar hallgatóknak van lehetősége. Az órarendem miatt abszolút nem tudok dolgozni év közben, nemhogy még esetleg valami releváns vagy fejlesztő, hasznos munkát vagy tevékenységet végezzek. Most vagyok másodéves, jövőre végzek, szóval még pont beleférnék a korhatárba. Viszont azt érzem, hogy így teljességgel esélytelen a dolog, mert az önmagában kevés, ha valaki szimplán jól tanul, mert kell valami plusz. Így van?
2019. dec. 10. 17:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!