Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek az alapszakjuk és mesterszakjuk teljesen különbözik?

Figyelt kérdés

Már hallottam olyat, hogy a bolognai rendszer miatt meghatározott kreditek teljesítésével mehetsz teljesen más mesterképzésre is.


Itt olvastam már olyat, hogy szociológiával ment mérnökinfóra, mert fel tudott mutatni 60 kreditnyi informatikát/számítástudomány.t


Ismertek még ilyeneket?

Esetleg ha ti hasonlóan más meteren tanultatok, nyugodtan írjátok le a történetét annak!



2019. dec. 14. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyészmérnöki alapszak után szeretnék gépészmérnöki mestert csinálni, de sokan elvégeznek valami gazdasági vagy jogi képzést, mert jól jön, és nem rossz dolog több lábon állni. Én azért döntöttem így, mert az egyetemen megtapasztaltam, hogy mennyire jobban is tetszenek maguk a mérnöki tárgyak (ezeket még gimiben nyilván nem ismertem), valamint meg is utáltam azt a rengeteg kémiát a rengeteg logikátlan magolás miatt, míg a mérnöki tervezős, számolós feladatok sokkal több gondolkodást és logikát igényeltek, így ezzel szeretnék jobban foglalkozni.

Van, ami könnyebben, van ami nehezebben átjárható, utána kell nézni a képzési és felvételi követelményekben.

2019. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!