Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE ÁOK- ról mi a véleményetek?

PTE ÁOK- ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon, aki ténylegesen oda jár(t). Milyen színvonalú az oktatás? Könnyű bejutni? És benn maradni? Jól tudom, hogy a tananyagot, könyveket elektronikus úton elküldik a diákoknak ezzel is könnyítve a hallgatói életet? Kollégiumok tiszták és vannak 2 személyes szobák is? Szegedi orvosit vagy pécsit választanátok? Pécs orvosi előny- hátrány?

2020. jan. 3. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem Pécsen, Debrecenben tanulok orvosin, de az általánosságban elmondható, hogy mind a négy orvosi egyetemen színvonalas az oktatás, vannak kisebb különbségek, egyes tantárgyak kicsit jobban vagy kicsit kevésbé vannak oktatva vagy számonkérve, de összeségében ugyanaz. Bejutni is nehéz, bennmaradni még nehezebb, szintén mind a négy egyetemre ez a jellemző. A többiről nem tudok nyilatkozni.

Ha választasz, akkor várost válassz. Egyrészt távolság, másrészt az alapján, hogy hol töltenél el szívesen 6 évet az életedből. Én Pest és Debrecen között lakok félúton, és végül azért Debrecenre esett a választásom, mert nem szeretem a fővárosi légkört.

2020. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem Szeged lenne a legközelebb, mégis Pécs felé húz a szívem. Magam sem tudom miért. A környezet, koleszok jobban tetszenek, és ott ismerősök sem lesznek annyian, lesz lehetőségem kibontakozni új emberek körében. Viszont kicsit kacifántos megoldani a hazautat, de nem lehetetlen. Szeged kicsit zsúfoltnak tűnik, és a koleszok sincsenek olyan állapotban, mint Pécsett.
2020. jan. 3. 17:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Még NAGYON jól jönne vélemény!
2020. jan. 3. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ott végeztem 2018-ban. Nekem egyedül az nem tetszett benne, hogy a főépület egy szocreál hangulatú ocsmányság, de ha ezzel ki tudsz békülni, akkor alapvetően én ajánlom, bár nem jártam máshová, így nincs összehasonlítási alapom.

SOTE-ról és Szegedről hallottam, hogy kicsit jobban szétszórják az órákat és ide oda kell vándorolni az egyes előadások között; ez Pécsett nincs így. Mikor bejön a klinikum, akkor ugyan valóban kórházról kórházra jársz, de a többség egy helyen van, gyalog is könnyedén elérhető távolságban, 1-2 olyan órád lesz csak, ami kívül esik az Egyetemvárosi részből, de ez már bőven 4-5-6. év. Az alapozó évek szinte mind a főépületben, vagy annak környékén vannak.

További előny, hogy az Egyetemváros 20 perc sétára (és 4 perc buszozásra) van a Belvárostól, tehát nagyon egyetemista barát, vannak jó beülős és szórakozó helyek, de a kevés utazás miatt pénztárcabarátabb is.

Jó színvonalú az oktatás, ebből adódóan persze nehéz bent maradni. Ez egy orvosi egyetem, ahol orvosokat, tehát nagyon nagy felelősségű embereket képeznek, nem lehet akárkicsodát továbbengedni, ha annak a szellemi kapacitásai arra nem alkalmasak. Igen, megszórják népet az első 2-3 évben. Nálunk az arány úgy nézett ki, hogy kb a fele társaság végzett időben, a másik fele megcsúszott, akár több évet is, vagy végleg abbahagyta. Utóbbira volt különben példa 4. évben is gyógyszertan szigorlatnál. Persze ha tanulsz, akkor nagy meglepetések nem érhetnek, de sokat és keményen kell tanulni és nem mondom, hogy nem bicskanyitogató, mikor a kozmetikusnak tanuló barátnőd előadja, hogy ő is azt tanulja, mint te, amikor állsz a tetem mellett, folyik a könnyed a formalintól és olyan képletek fejlődéstanáról kell beszélned, amikről a kozmetikus barátnőd életében nem fog hallani.

Nálunk a szórótárgyak a molekuláris sejtbiológia volt - egyébként azon kevés tárgyak egyike, amit cserébe jól le is adnak és még könyv is van belőle -, anatómia, szövet-ésfejlődéstan valamint biokémia. Utóbbi olyan szempontból is sz*r, hogy rosszul is oktatják, és nincs is egységes könyv, amit leülsz és megtanulsz (szemben a molsejttel), hanem innen onnan kell összeollózni valami hitványságot. A gyakorlatvezetők biológus pHD hallgatók, nem tanárok és végképp nem biokémikusok, kérdezni tőlük lehet, csak épp válaszolni nem tudnak rá. Szal a biokémia olyan, hogy azon vhogy túl kell esni. Az anatómiát meg kell tanulni. Ott nincs mese, sem mellébeszélés. Én még az az évfolyam voltam, ahol volt évközben számonkérés, szemeszterenként 3. Leszámítva azt, hogy rohadtul gyűlöltük, mert péntek délután tartották és ilyen kivetítős volt időre, de legalább rákényszerültünk, hogy tanuljunk sokat évközben. Ha jól tudom most már nincs számonkérés, legalábbis az utánam lévő évfolyamnak eltörölték, nem tudom, hogy behozták-e azóta újra.


Könyvet nem nagyon küldenek elektronikus úton egyébként, azt meg kell vedd, vagy ki kell kölcsönözd. De valóban a ppt előadások zömét feltöltik a Neptunba, azokat nem kell leírni. Aki nem tölti fel, az szól előre, hogy egy g*ciláda, de annak általában pont annyit is ér az előadása, ilyenekre úgy sem fogsz bejárni.


Koliból több van Pécsett, hogy milyen, az attól függ, hova vesznek fel.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van még kérdésed, írj bátran!

2020. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet a válaszodért, erre voltam kíváncsi!

Tehát Pécs sem egy rossz verzió ezek szerint :)

Majd még írok, ha lesz kérdésem, és persze, hogy hova vettek fel! Csak ki ne essek az egészből, kicsit azért tartok az orvosil, de ez minden vágyam.

2020. jan. 6. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
végül hova sikerült?(:
2021. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!