Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győri egyetemre jelentkeznék...

HariAMindentTudó kérdése:

Győri egyetemre jelentkeznék gépészmérnöki karra, technikusi, vmibt idegennyelv mennyi pontot ad? Van egy angolom, vmint, Az eszperantó számít?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 01:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Plusz pontra gondolsz? A nyelv semmit, a technikusi 24-et.
2020. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a nyelvvizsga nem kötelező már.
2020. jan. 6. 09:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Akármilyen nyelv ismerete sem ad plusz pontot egy egyetem műszaki, magyar nyelvű szakára.
2020. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Középfokú nyelvvizsgára 28 többletpont jár
2020. jan. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha az adott szak beszámítja. Jelen esetben 0 pontot kapna a nyelvvizsgára.
2020. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, igazad van. A nyelvvizsga +28 pont. Én az emelt érettségire gondoltam, mert ott nem kapsz 50-et ezen a szakon.

Sorry.

2020. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, ha az eszperantót az egyetemek még mindig többletpontokkal honorálják. Az eszperantóért adott többletpontokat sem az erőfeszítés nem igazolja (hiszen az eszperantót sokkal könnyebb megtanulni, mint mondjuk az angolt - akkor miért nem jár az angolért annyival több pont?), sem pedig a nyelv hasznossága az adott szakmában: hiába lenne maga a nyelv alkalmas a szakmai életben, ha egyszerűen annyira kevesen beszélik, hogy nincs igény a használatára.


Mondom ezt egy eszperantó felsőfokú nyelvvizsgával a birtokomban, mérnökként. Ha célzottan keresek eszperantó nyelvű írást a szakmámban, még csak-csak találok valamit, de húsz év szakmai pályafutás alatt még egyetlen egyszer sem kerültem olyan helyzetbe, ahol az eszperantónak hasznát vehettem volna a munkámban.


Nekem is adtak érte többletpontokat, így előnybe kerültem olyanokhoz képest, akik mondjuk szakmailag ugyan kicsit jobbak voltak nálam, de nem tudtak eszperantóul. Nekem személy szerint jó üzlet volt az eszperantó, de társadalmilag káros. Csodálkozom, hogy az egyetemek még mindig támogatják az eszperantót!

2020. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne támogatni? Élő nyelv vajon egy szlovák nyelv vagy szerb mennyire hasznosabb a gépész szakmában?
2020. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 nem annyira hasznos, hogy érdemes lenne támogatni, de az eszperantónál hasznosabb!
2020. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy hasznos vagy nem az hogy élő legyen meg hogy legyen azon a nyelven szakirodalom ha hasznosságát is nézné az egyetem jóval több nyelvet ki lehetne húzni a nyelvvizsga listáról
2020. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!