Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Többdiplomásoktól érdeklődöm:...

Ignis Subdialis kérdése:

Többdiplomásoktól érdeklődöm: volt átfedés a tanult szakmáitok között?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy aki több felsőfokú végzettséget, diplomát szerzett, kapcsolódtak-e egymáshoz ezek a szakok vagy teljesen más pálya volt?

Például megkönnyítette-e az egyik a másik papír megszerzését akár a tudásanyag miatt, akár mert az egyetem elismerte a másik vizsgáit?

(Érdeklődésből kérdezem, én nem vagyok jelenleg pályaválasztási helyzetben.)



2020. jan. 8. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először kémia-fizika szakos középiskolai tanár, utána informatikatanár Msc-t végeztem. A matematika (kalkulus, analízis) volt az átfedés, megkönnyítette az elvégzést, mert a tematika igazolása után a Kreditátvételi Bizottság elsimerte a korábbi tanulmányaimat matekból, így arra nem kellett bejárnom (munka mellett tanulva ez is fontos) és vizsgáznom belőle. Illetve eleve az, hogy tanári diploma birtokában a más szakos tanári diploma csak két év, nem öt-hat.
2020. jan. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A második az elsőt nagyban kiegészítette. Nem fogadtak el komplett tárgyakat, de nem sokat kellett hozzátanulni.

A harmadik teljesen új, itt pár alapozó tárgyat elfogadtak az első helyről.

2020. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
1. mérnök-fizikus MSc. 2. villamosmérnök BSc. Tantárgyakat nem fogadtattam el, de az előző képzés matematika-fizika-kémiája, tanulásmódszertana rengeteg nyűgtől megkímélt a villamosmérnökin, és ezek a sokakat kikészítő tárgyakon könnyen vettem az akadályt.
2020. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Voltam olyan idióta, hogy mèrnökként az építőipart választottam, így most munka mellett képzem át magam más szakos mérnökké amivel végre egy normális iparágban dolgozhatom.
2020. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
4-es sad
2020. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A második diploma még folyamatban van (matek alapszak), az első végzettségem orvos. Mint látható, semmi átfedés nincsen.
2021. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!