Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tárgyak kerülnek...

Milyen tárgyak kerülnek beszámításra ha jogi asszisztens végezettséggel rendelkezem és igazságügyi igazgatási szakra szeretnék jelentkezni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 13. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
kettőt kell választani: gazdasági ismeretek v. informatika v. magyar nyelv és irodalom v. társadalomismeret v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy
2020. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jogi szakképzésen teljesített tárgyakra gondoltam, de azért köszönöm a válaszod!
2020. jan. 13. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit kevered a dolgokat. Felvételi szempontjából ugyanaz a feltétel mint barki másnak, kell emelt érettségi. Ami előnyöd van, hogy a foszk diploma vagy záróvizsga után kaphatsz plusz pontokat. A teljesített tárgyak majd a képzés során ha felvettek számíthatóak be, de annak meg a felvételihez nincs köze.
2020. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Ez szerintem egyetem és szak függő, hogy milyen tantárgyakat ismernek el neked. Például a KRE-ÁJK jogi FOSZK-al a saját tanulmányi tájékoztatójuk (mintatantervük) alapján, az osztatlan jogi mesterkézésre kizárólag - ha jól számoltam -, 1 félévet tudsz a 10-ből beszámítattni ha tovább tanulsz. Most ez a sima jogi alapképzésen lehetséges, hogy akár 1-re is felugorhat, de mindenesetre jobb megkérdezni az adott egyetem tanulmányi osztályától, hogy milyen tantárgyakat ismernek el a foszk képzésükről alapra továbbtanulóknak.
2020. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!