Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2021 után hogyan lehet egyszer...

2021 után hogyan lehet egyszerűbb szakmákat (pl. targoncavezető, vagyonőr stb. ) tanulni?

Figyelt kérdés

Ugye a felnőttképzők 2020. december 31-ig még a mostani feltételekkel indíthatják képzéseiket,utána megszűnik a régi OKJ, Számos a MUNKAERŐPIACON IS KERESETT szakma kikerül az új képzési jegyzékből, melyeket már csak néhány hónapig lehet tanulni. A képzések egyik részét már csak iskolarendszerű 2-3 éves képzésben lehet majd ezután tanulni, tanfolyam pedig csak nagyon egyszerű úgynevezett rész- szakképesítéseket lehet majd szerezni amik között pár kivétellel szinte csak ilyen betanított munkákra felkészítő tanfolyamokat találunk (pl. pincérsegéd, süteménykészítő, hulladékválogató stb.)


Amiket fent írtam szakmák azok például a két féle képzési rendszer közül egyikben sem szerepel (persze hülyeség is lenne egy targoncavezetőnek 2 évig iskolában tanulni, amikor eddig 1-2 hónapos tanfolyam volt és könnyen el is sajátítható ennyi idő alatt), és sok más piacképes szakma kikerült még, továbbá más, szintén piacképes, ráadásul hiányszakmák pedig átkerültek a csak iskolarendszerben tanulható képzések közé.

Szóval igazából két kérdésem van: Mi lesz a kikerült szakmákkal ha sehol nem lehet őket tanulni,pl ezután egy targoncás mindenféle papír nélkül dolgozhat majd?


A másik pedig, hogy egyes, tanfolyamokon is megfelelően elsajátítható szakmákat miért kellett átrakni a 2-3 éves iskolarendszerű képzésbe? Olyanokat főleg amik amúgy is hiányszakmák..

Szóval most vagy én értelmezem rosszul a törvényt, vagy pedig teljesen szembe megy a józan ésszel.. Ha valaki ezentúl 40 évesen új szakmát szeretne akkor elvárják hogy 3 évre, mindenféle jövedelem nélkül visszaüljön az iskolapadba? Én is jártam felnőttként 1-1,5 éves képzésekre /Ha munkaügyin keresztül jelentkezett valaki ezekre akkor járt egy bizonyos összeg is az államtól, hogy ne maradjon az ember jövedelem nélkül/, sokan az ott végzettek közül azóta kiváló szakemberek, 3 éves iskolai képzésbe viszont nem hiszem hogy beültek volna felnőtt fejjel. Köszönöm a válaszokat előre is!


2020. jan. 14. 10:15
 1/10 anonim válasza:
35%
Ezeket a szakmákat ugyanúgy lehet tanulni ahogyan eddig is. Ezek viszonylag alacsony óraszámú szakmák, ezek kivètelek.
2020. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed? Itt vannak világosan a Magyar Közlönyben, hogy miket, és hogyan lehet majd tanulni 2021 után: 1. táblázat: szakképesítések, 2. táblázat: rész-szakképesítések. Hol látni benne targoncavezetőt pl.?
2020. jan. 18. 07:24
 3/10 A kérdező kommentje:
2020. jan. 18. 07:25
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen vissza kell ülni az iskolapadba. De gondolom lesz esti képzés is.
2020. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igen vissza kell ülni az iskolapadba. De gondolom lesz esti képzés is."


Ki az az elmebeteg idióta, aki majd targoncázni tanul 2 évig? Vagy biztonsági őrnek tanul 2 évig? Megvan mind a két "szakmám", tanúsíthatom, hogy a képzés a legallja volt. Nem tudom, hogy 2 évig mit fognak tanulni, iskolarendszerben.

2020. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonőrt nem lehet majd tanulni illetve más lesz a neve Rendészeti őr ami 3 éves képzés lesz majd
2020. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól ki.asznak azokkal akik pl a Rendészeti őrt akarnak tanulni a 3 éves képzésbe már a szakmai idegen nyelvet is beleteszik plusz sokkal sokkal több gyakorlat lesz had dolgozzanak ingyen...
2020. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vagyonőrt idén tettem le másfél hónap alatt amiből most csinálnak más néven 3 éves képzést
2020. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hát... hogyha ahogy a 6-os írta akkor elég nagy szívás lesz. Persze jön a kérdés hogy miért ? (Hozzátenném még a kifejtésem előtt, hogy ez csak egy gondolatmenet mely a fent említett sorokból futott végig az agyamon.) Szerény véleményem szerint ez esetben nagyon sokan elfogják veszíteni a munkájukat, hiszen jelenleg egy személy és vagyonőr tanulmány elkezdéséhez nem kell sok minden, ezáltal a kritériumok megugranak, magyarul nem 8 álltalános lesz az alap szint hanem az érettségi (valószínű azok a feltételek lesznek mint jelenleg a rendészeti őröknek)! Ezen felűl még ott lesz maga a fizikumi-pszichológiai és egészségügyi kritériumok, hiszen egy személy és vagyonőr képzésnél nagyon alacsonyak a fent említett feltételek! (-sőtt szinte semmilyen feltétel nincsen, mert nagyon sok esetben maga a kepzést folytató /cég/ végzi az orvosit ahol egy papírt kell kitölni, amire azt írsz szinte amit akarsz.(legalább is nálunk ez volt)). Mindemellett aki elvégezte a személy és vagyonőrt (régebben/mostanság) vélhetőleg továbbképzésen kellesz áttesnie amely szerintem egy 1-1,5 éves továbbképzes lesz, mely szintúgy nappalin vagy levelezős-ön (estin) el lehet majd végezni, amennyiben majd fent említett/nagyjázott kriteriumoknak megfelel! Persze ezt az elképzelést lehetne még ecsetelni de igazából lényegtelen ,mert mint ahogy a többi embertársam se, úgy én se látok bele abba a gépezetbe ahol ezt az egész rendszert és a maga logikáját megalkották/próbálják megalkotni.
2021. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ugyanúgy marad, hogy 8 álltalános kell csak hozzá viszont 3 éves lesz.


az eddigi vagyonőrők is már régóta 5 évente kell egy vizsgát tegyenek amikor tanusítványt kapnak, enélkül nem dolgozhatnak hibába van meg az okj

viszont ez is csak pénzlehúzás azt mondják nem kapnak érdemi oktatást egy ilyen 40-16 órás képzésen

2021. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!