Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi analízishez és...

Egyetemi analízishez és valószínűségszámításhoz milyen matekos anyagrészek kellenek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdek levelezőn egyetemet, 12 éve matekkönyvet sem láttam, szeretném addig feleleveníteni, de a 4 éves matek anyag átvételére nem lesz idöm.


Mik azok a témakörök, amik kellenek ezekhez?


Analaízishez tippjeim:

Függvényektől minden, egyenletek, másodfokú egyenletek, egyenletrendszerek, alapműveletek, hatvány, logaritmus, törtek. Egyéb?


Valszám: ami analízishez, plusz kombinatorika, valszám alapok, egyéb?


Vektorok?


Geometria ugye nem kell? :D


2020. jan. 20. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah igen, gazdinfó szakról van szó.
2020. jan. 20. 20:02
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Matematika I: [link] és a többi is ott.
2020. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha elolvasod figyelmesen, hogy milyen középiskolai anyagrészt nézzek át, és nem arra, hogy mi lesz a tematika, azt már ezer éve megtaláltam. Jah és ne sértegess privátban, ha nem akarsz segíteni, akkor ne segíts, tovább lehet lapozni.

Szövegértést meg gyakorold.

2020. jan. 20. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ehhez átnézni a középiskolás matekot. Inkább menj fel a matekingre és kezdd el onnan direktben tanulgatni az anyagot.
2020. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Geometria nem kell. Minden más igen.
2020. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aki segített, annak a köszönöm, aki meg kötekedni akar, azt egy késdobáló kocsmában is meg lehet tenni.


. Végtelen sorok

3. Függvények határértéke és folytonosság

4. Függvények deriváltja

5. A középérték-tétel

6. A teljes függvényvizsgálat

7. Integrálás

8. Integrálási technikák

9. Az integrálás kiterjesztése

10. Hatványsorok

11. Kétváltozós függvények deriválása

12. Feltételes szélsőérték



Én kérek elnézést, amiért kérdezni mertem egy kérdező oldalon, valamint, hogy 12 matek nélküli év után nem tudom levezetni, hogy a végtelen sorokból meg integrálásból nem tudom levezetni azt, hogy mely középsulis anyagrészek kellenek. :D


Te jó ég, mennyi kellemetlen alak van a világon.

2020. jan. 21. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!