Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért szüntették...

Szerintetek miért szüntették meg a Társadalmi tanulmányok illetve Kulturális antropológia szakokat?

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon jó társadalomtudomànyi szak volt, miért tiltották be őket? Tudom, a kulturális antropológia mesterszakká alakult, de a társadalmi tanulmányokat megszüntették. Minden normális országban vannak ilyen szakok, csak itthon nincsenek. :(


[link]



2020. jan. 23. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Valóban, minden normális országban van ilyen képzés. A kulturális antropológia mesterszakot nálunk sohasem szüntették meg, csak az alapszakot. De aztán belátták, hogy hiba volt, így idéntől ismét lehet rá jelentkezni. Kulturális antropológia alapszak mindig is csak Miskolcon volt, máshol nem, most is csak a Miskolci Egyetemen tanulható. Ahogy látom a honlapjukon a képzési tervet, nagyban elmozdultak az alkalmazhatóság irányába.
2020. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A társadalmi tanulmányok BA és a szociológia BA között nem volt nagy különbség, az óráink 70%-a együtt volt. Ha ez érdekel, akkor nyugodtan jelentkezz szociológiára! Kulturális antropológia pedig van az ELTE-n mesterképzésen, amire egyenes ágon mehetsz szociológia BA-ról. Úgyhogy nincs veszve semmi, hajrá! :)
2020. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, örüljünk, hogy legalább a szociológiát nem tiltották be...
2020. jan. 23. 09:00
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Ezek büfészakok, tíz emberből egy tud vele normálisan elhelyezkedni, mert olyan kevés rá a piaci kereslet. Ezért szüntették be őket.
2020. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, de ennek megfelelően nem is voltak ezek akkora létszámúak a képzések. Továbbá nem lehet mindent csak a piaci keresletnek alárendelni, az állam feladata pontosan az lenne, hogy ellensúlyozza az egyoldalú piaci keresletet a nagyobb jó érdekében.


Én stratéga vagyok Európa egyik legnagyobb cégében, és itt nagyon értékes tudásnak számít a fogyasztói magatartás ismerete, társadalmi trendek stb. Aki ezeket érti, az uralja a jövőt. A technológia csak kiszolgálja az embert.

2020. jan. 24. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én stratéga vagyok Európa egyik legnagyobb cégében, és itt nagyon értékes tudásnak számít a fogyasztói magatartás ismerete, társadalmi trendek stb.


Szóval az amit egy átlag tini magától is ismer.

2020. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az átlag tini a saját életstílusát ismeri, de azt sem érti. A társadalomkutató a többi klaszter viselkedését is ismeri, és meg is tudja magyarázni. Attól, hogy instázol, nem leszel tudós.
2020. jan. 24. 16:47
 8/8 anonim válasza:
8%

Nem is értem miért találták ki őket. Azért, hogy az Egyetemek minél több támogatást kapjanak.

Fiatalok életét cseszték el csak vele, mert semmire nem jók a munkaerőpiacon...

2020. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!