Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni? Sürgős!

Tudnátok segíteni? Sürgős!

Figyelt kérdés
idén írtam felvételit, és pocsék lett (44 pont). borzalmasan szégyellem magam, ráadásul gyenge iskolába is járok, ahol körülbelül semmit nem tanítanak meg rendesen. esélyem sem lett volna 60-70 pontos központit írni, nagyon kétségbe vagyok esve. rengeteg olyan dolgot nem fogadtak el a fogalmazásnal sem, amit érvekkel támasztottam alá, és igazam van benne, vagy pedig tisztán ki lehet olvasni mi van odaírva, de nem fogadták el. fogalmakat sem fogadtak el, amiket nem szószerint, hanem a saját szavaimmal írtam le, pedig pontosan azt jelenti. például hidrofóbiához nem a víziszonyt írtam, hanem a víztől való írtózást, és nem adtak rá pontot. fel lehetett volna lebbezni, lehet, de nem láttam értelmét. továbbá egy elég jó gimnáziumba szeretnék járni (budapesti Kölcsey), de ilyen központival esélyem sincs, hogy behívjanak. azt olvastam, hogy 2017-ben a vitt pontokat az akkori aktuális (félévi) átlagból például úgy számolták, hogy felszorozták az átlagot tízzel, majd duplázták. nekem így lenne összesen a központival és vitt pontokkal (csak a féléviből számolva) 124 pontom. a hetedik évvégi átlagom nem tudom milyen volt, nem is lényeges. az lenne a kérdésem, hogy most hogyan számolják a vitt pontokat? csak a központi eredménye alapján hívnak be, vagy a vitt pontokat hozzászámolják a szóbeli előtt? egyébként a 006-os tagozatra szeretnék menni (angol-francia, évek óta dícséretes, szín ötös vagyok angolból, jól is beszélem, folyékonyan). tudtok tanácsokat adni, mit lehetne tenni?:( nagyon nagy álmom válna valóra, ha egy olyan gimibe kerülnék, mint a Kölcsey. de így sajnos esélyét sem látom, hogy bekerüljek.
2020. jan. 24. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A Kölcsey tájékoztatója szerint összesen 200 pontot lehet náluk elérni, ami így áll össze:

1) max. 50 a hozott pontokból (7. év vége és 8. félév nyelvtan, irodalom, töri, matek, idegen nyelv)

2) max. 100 az írásbelik eredményéből

3) max. 50 a szóbelire

A szóbelire az 1)–2) eredmények alapján hívják be az embereket, tavaly az angol–francia tagozatra minimum 110 pont kellett tehát a hozott és az írásbeli pontokból ahhoz, hogy valaki bejusson a szóbelire (2018-ban 109 pont, 2017-ben 107 pont – nem tudom, hol hallottál arról a számítási módról, amit írtál).

Persze azt nem lehet tudni, hogy idén mi lesz, csak sejthető, hogy hasonlók lesznek a pontszámok, de ez attól függ nyilván, hogy idén hányan, milyen pontszámokkal jelentkeznek hozzájuk.

Ha marad az elmúlt évekhez hasonló behívási ponthatár, az sajnos neked nem jó, hiszen a minimális 110 pont eléréséhez 66 hozott pontodnak kéne lennie (ami lehetetlen hiszen a max. 5*5*2=50).

De mivel nem tudhatjuk, idén miként alakulnak a jelentkezők pontszámai, ne vesd el a sulit, ha tényleg oda vágysz, írd csak be nyugodtan, veszíteni semmit nem veszíthetsz!

Viszont azért mindenképpen nézz körül olyan suliknál, ahová alacsonyabb pontszámokkal behívnak szóbelire, vagy ahogy írod, más a pontszámításuk, nagyobb súllyal esik náluk latba a hozott pontszám az írásbelinél.

2020. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát én nem tudom.. most félévkor az irodalom 4, a nyelvtan 5, a történelem szintén 4, és az angolom ahogy írtam 5, egyedül a matek hármas:/ hetedik évvégén is így állhattam, annyi változással, hogy a történelmem akkor 3 volt a matekkal együtt. fogalmam sincsen mi lesz, tényleg nagyon elkeseredtem. sok helyen olvastam, hogy elrontották mások is idén, de sokaknak meg lett a 70 pont is. az a 44 pont borzalmas. mindenképp első helyen marad továbbra is, hátha! én nagyon remélem, hogy behívnak, hiába van rá kevés esély.. esetleg valami pesti suli ami jó, és be tudnék kerülni? a Kanizsay és az Óbudai meg lesz jelölve, bár nem a legjobb iskolák, azoknál mondjuk kicsit jobbat tudsz esetleg?:/ már mindent végignéztem. mindenképp egyetemre szeretnék majd tovább menni, és szeretnék valami színvonalasabb iskolából kikerülni.
2020. jan. 24. 18:46
 3/3 anonim válasza:

Elrontottad, nem lehet visszacsinálni. Próbálj meg belehúzni az év hátralévő részében, hogy jobb jegyeid legyenek, és talán már egy Kölcseybe nem kerülsz be, egy ahhoz hasonló iskolát is találhatsz, viszonylag sok helyen van francia és angol nyelv.

Ne görcsölj ezen, ez csak egy középiskola, ha tovább tanulsz majd egyetemen, vagy főiskolán az sokkal többet számít a jövődre nézve.

Szóval, nyugodj meg, keress más lehetőségeket és próbáld meg a lehető legjobbat kihozni a helyzetedből, bízok benned.

2020. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!