Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a matematika tanári szak?

Milyen a matematika tanári szak?

Figyelt kérdés
Matematika tanár szeretnék lenni. Kíváncsi lennék olyan véleményekre, akik ilyet végeznek/végeztek. Milyen az oktatás? Ha bárki bármilyen információval tud szolgálni, kérem szépen ossza meg velem is, előre is nagyon szépen köszönöm :)

2020. jan. 25. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor menj, hogyha nagyon biztos alapjaid vannak a tárgyból. Érdekes módon nem azt tanulod, amit eddig, hanem egyetemi matekot, amit az életben nem fogsz tanítani.
2020. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 1. válaszolóhoz. Konkrétan a 3. egyetemi évemig nem is tanultam olyat, amit valóban használnék a későbbiekben, oktatás során. A 3. évtől viszont van módszertani tantárgy, illetve olyan kurzusok, ahol órát tartunk a csoporttársainknak. Ennek már van értelme, látszik a haszna :D


Ha elkötelezett vagy amellett, hogy tanár legyél, akkor teljes mértékben arra bátorítalak, hogy jelentkezz erre a szakra :) (bár azt tudd, hogy az elméleti órákon nem fogod megtanulni, hogy hogyan kell tanítani, sokkal inkább a gyakorlatiakon, amiből sajnos jóval kevesebb van)

2020. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy valami bíztatót is mondjak: Felhígult nagyon a szakma. Nekem az egyik gimnáziumi osztálytársam visszament a sulimba tanítani matekot, úgy, hogy anno végig közepes volt matekból. Csodálkoztam is, mikor ezt megtudtam. Annyira nem lehet borzalmas, ha valahogy végig tudta kínlódni a tanári szakot. Na meg szeretett mindig okosnak látszani, de ugyanakkor könnyen is zavarba lehetett hozni. Ha nemcsak stréber, hanem okos is vagy, akkor ajánlani tudom.
2020. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!