Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésre történő jelentk...

Mesterképzésre történő jelentkezésnél a kreditelismerési eljárás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Olyan mesterképzésre jelentkeznék, aminél nem teljeskörűen fogadják el az alapszakomat. Ezáltal minimum 30 kreditet kell a 60-ból szereznem, különböző területekről, hogy egyáltalán jelentkezhessek (ez szerintem meglesz). Ez eddig oké, de a maradékot a képzés alatt kell elsajátítanom. Ez a gyakorlatban általában hogy szokott működni? Lesz plusz tantárgyam, amiből vizsgáznom kell mint pl. egy szabvál?
2020. jan. 27. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A maradékot az intézmény szabályai szerinti időkorláton belül kell megszerezni, ami a legtöbb esetben a mesterképzés első két félévét jelenti.

Ha itt sikerülnek a mesteres tárgyaid, de a kreditpótlós tárgyaidat elbukod, nem folytathatod a mesterképzést.


Sokan vannak egyébként, akik jelentkeznek olyan szakra, ahova maximum 60 és minimum 30 kreditet kell teljesíteni a mesterhez, mert más tudományterületről származik az alapszakjuk.

Ezek között is sokan vannak azok, akik az előirt 30 vagy annál egy kicsivel többel jelentkeznek.

Ők általában abba is hagyják sajnos, mert az eleve 30 kredit mellé felvenni +15-öt azért egy kicsit húzós. Annyival több beadandó, vizsga és zh..

Na meg ugye sokan ezeket is halogatják.


Pl. felvesznek egy műszaki menedzsert számvitel mesterre, mert volt 30 kreditnyi gazdasági tárgya, ami számít számvitel msc-hez.

De az első félévben inkább a mesteres tárgyakra koncentrál, ezért az első félévre kiírt 15 kreditből max 5-öt végez el.

Így a második félévére 25+ kreditet kell majd felvennie az eleve 30 kreditje mellé.

Na meg az is lehet, hogy az elsőben bukott valamiből és mind a 3 vizsga lehetőséget kimerítette, így újra fel kell vennie.


Csak akkor érdemes, ha a 60 kreditből van 45-50-55 kredited, akkor nem akkora szívás a mester.



Konkrétan milyen alapszakról mennél milyen mesterszakra?

2020. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előírt*


"Ők általában abba is hagyják sajnos, mert az eleve 30 kredit mellé felvenni +15-öt azért egy kicsit húzós. Annyival több beadandó, vizsga és zh.."


Illetve a pontosságból kifolyólag itt a 30 kreditet nem a bemeneteli feltételként számító, hanem a mester első félévében felvehető mesteres tárgyakra gondoltam.

2020. jan. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Már több éves kérdés, viszont én most vagyok hasonló helyzetben. Hogy sikerült neked? Megcsináltad, vagy végül hagytad? Milyen szak volt és miről mentél ha mentél?


Válaszoló: akkor ha nekem is vagy 30 kreditet is lehet pótolnom kellene, akkor inkább felejtsem el? Olyat lehet esetleg, hogy mivel a képzés első évében kell teljesítenem, így eleinte nem veszek fel minden mesteres tárgyat, szinte csak azokat, amiket pótolnom kell, és inkább egy évet csúszok ìgy, viszont ìgy megcsinálom először a pótolandó krediteket?

2023. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!