Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bioszból szeretnék emelt...

Bioszból szeretnék emelt érettségit. De nem akarok kockáztatni? Hogyan oljam meg?

Figyelt kérdés
és egyébként ha 11.ben letenném a középszintű biosz érettségit, akkor 12.ben megpróbálhatom emelt szinten is? nem értem,hogy akkor hogyan tudnám megoldani,hogy járjak emelt előkészítőre... mert ha 11.ben is járok, akkor attól lehet középszintből érettségizni?
2010. júl. 22. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pesze 12-ben megpróbálhatod az emeltet.Sőt megis éri mert a kormány most azt tervezi, hogy csak középszintüvel ne nagyon lehessen bejutni iskolákba.Az emelt szintért egyébként már 50 pontot fogsz kapni.Szóval én csak ajánlom.Tanulj rengeteg, hogy max pontjaid legyenek és ne izgulhass a felvételi miatt.Úgy tudom, hogy ha az emelt bárhogyan is sikerül ne mtehecc utánna már középet.Az előkészitőnek meg szerintem semmi köze az érettésgihez.Megmondod a tanárnak, hogy középből akarod letenni és kész.
2010. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy jársz emelt faktra, érettségizhetsz középen. Ha tanulsz, meg készülsz rá rendesen, a hülye is megcsinálja 80%ra (igazából bármelyik tárgyból, ha van hozzá egy minimális érzéked). Szóval ebben nincs kockázat, hajrá!
2010. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors és biztató válaszokat:)

remélem.. :)

2010. júl. 22. 17:55
 4/4 anonim válasza:
100%

Igen, lehet menni nyugodtan szintemelő vizsgára :) Ahogy az első válaszoló is írta, viszont annyiban pontosítanék, hogy nem 50, hanem csak 40 pontot kapsz az emelt érettségiért, ha elérted a 40%-ot. De véleményem szerint, meg lehet csinálni a 60%-ot is, és akkor már jobban jársz, mint pl. egy 80%os középpel. Az emelt szintű érettségitől nem szabad félni, megoldható, és bár az idén kicsit nehezebb volt a szokásostól, de láttam már olyan feladatsort a felkészülés során, ami egyszerűbb volt, mint a középszintű. Emelten konkrétabban kérdeznek rá a dolgokra, mint a közepen.

Remélem segítettem :)

Egy most érettségizett

2010. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!